Haber Detayı
18 Şubat 2015 - Çarşamba 12:26 Bu haber 333 kez okundu
 
Eski Milli Eğitim Müdürü Rize'den Aday Adayı Oldu.
Siyaset Haberi
Eski Milli Eğitim Müdürü Rize'den Aday Adayı Oldu.

Rize'nin Doğu İlçelerindeki adaylık yarışı kızışıyor. Bu dönem meclise milletvekili göndermede kararlı gözüken Pazar İlçesinden  bir isim daha geldi. Eski Milli Eğitim Müdürü Dursun Güneş, AK Parti'den aday adayı oldu.

7 Haziran Genel Seçimleri için süreç devam ederken aday adaylığı başvuruları da devam ediyor. Pazarlı eğitimci Dursun Güneş, AK Parti’den Rize Milletvekilliği için aday adayı olduğunu açıkladı.

DURSUN GÜNEŞ KİMDİR?

04.06.1955 tarihinde Pazar’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Pazar’da tamamladı. Rize Eğitim Enstitüsü ve Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun oldu. İlk memuriyete Pazar’da başlayıp uzun süre çeşitli eğitim kurumlarında öğretmenlik ve idarecilik yaptı. 1989 yılında Pazar Milli Eğitim Müdürlüğüne atanarak 1997 yılına kadar buradaki görevini sürdürdü. 1996 yılında Pazar Kaymakamlığı’na belirli süre vekâlet etti. 1997 yılında Başbakanlık Özel Kalem Müdürlüğüne atanarak 2003 yılına kadar müşavir ve danışman olarak görev yaptı. 2003-2005 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Teşkilatında çalıştı. 2005-2009 yılları arasında Erzurum ve Nevşehir bölgelerinde Milli Eğitim Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2009 yılında kendi isteğiyle emekli olup mahalli seçimlerde Pazar Belediye Başkanlığına aday oldu. Şu an inşaat sektöründe kendi işini yapıyor. Evli ve dört çocuk babası Dursun Güneş AK Parti’den Rize Milletvekili Aday Adayı oldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eski, Milli, Eğitim, Müdürü, Rize'den, Aday, Adayı, Oldu.,
Yorumlar
Haber Yazılımı