Haber Detayı
11 Ekim 2013 - Cuma 11:26
 
Fener ve Beşiktaş'a Meydan Okudu. En Büyük Biziz
Diğer Haberi
Fener ve Beşiktaş'a Meydan Okudu. En Büyük Biziz

Taraftar sayımız en büyük rakiplerimizden biri olan F.Bahçe'den birkaç milyon kişi daha fazla. Onların 23-24 milyon civarında taraftarı var." "UEFA'nın Devler Ligi gelir dağılımı doğru değil. Juventus da biz de çeyrek finalde elendik, onlar 44 milyon Euro biz ise 5.3 milyon Euro kazandık."

G.SARAY Başkanı Ünal Aysal, dün İngiltere'de yapılan Futbolun Liderleri Konferansı'nda konuşurken hem G.Saray hem de Türk futbolunun durumu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Chelsea'nin stadı Stamford Bridge'de yapılan ve 2 gün süren toplantının dün gerçekleştirilen son bölümünde Juventus Başkanı Agnelli ile birlikte katıldığı oturumda Aysal, sarı-kırmızılıların kendi döneminde elde ettiği başarıları da anlattı. ANCAK başkan Ünal Aysal'ın en çarpıcı açıklamalarından biri ise 'Türkiye'nin en büyük takımı' olduklarını vurguladığı bölüm oldu. İşte Ünal Aysal'ın çok tartışılacak iddialı sözleri:

'Beşiktaş'ın 6 milyon taraftarı var' "TÜRKİYE'DE en büyük biziz. Taraftar sayımız en büyük rakiplerimizden biri olan F.Bahçe'den birkaç milyon fazla. Onların 23-24 milyon taraftarı var. Beşiktaş'ın taraftar sayısı ise 6 milyon civarında. Diğer takımlar da 1'er milyon civarında azalıyor... Bu İspanya'da da böyle. Türkiye'de futbol anlamında kendi geleceğimizi inşa etmek istiyoruz. Türkiye'de anlayış gerçekten çok farklı. Kulüpler bağımsız değil. Süper Lig'in kontrolünü kulüpler olarak Futbol Federasyonu'ndan almamız lazım.

'Arada bu kadar fark asla olmamalı'

ŞAMPİYONLAR Ligi'nde oldukça zorlu bir grupta yer alıyoruz bu yıl. UEFA'nın Şampiyonlar Ligi gelir dağılımını takdir etmiyorum. Bu alanda eşitlik yok. Juventus çeyrek finalde elendi ama marketing havuzundan 44 milyon Euro kazandı. Biz de çeyrek finalde organizasyona veda ettik ama sadece 5.2 milyon Euro alabildik. Arada bu kadar büyük bir farkın asla olmaması gerekiyor. Türk Milli Takımı bizim için çok önemlidir. Uluslararası alanda Milli Takımımız'ın üst sıralarda olması bizi her zaman mutlu eder."

(Milliyet)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Fener, ve, Beşiktaş'a, Meydan, Okudu., En, Büyük, Biziz,
Yorumlar
Haber Yazılımı