Haber Detayı
24 Mart 2019 - Pazar 00:04 Bu haber 465 kez okundu
 
Galatasaray'da ŞOK. İbra edilmediler. Yeniden seçim ve aday olmayacaklar.
Diğer Haberi
Galatasaray'da ŞOK. İbra edilmediler. Yeniden seçim ve aday olmayacaklar.

Mustafa Cengiz seçimde aday olamayacak!

Galatasaray'da Genel Kurul tarafından yönetsel olarak ibra edilmeyen Mustafa Cengiz yönetimi, yapılacak seçimde aday olamayacak.

Galatasaray’da Mustafa Cengiz yönetimi, Genel Kurul tarafından yönetsel olarak ibra edilmedi. Galatasaray’ın tüzüğüne göre sarı-kırmızılılar seçime gidecek.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, tüzüğe göre yapılacak seçimde yeniden aday olamayacak.

BİR SEÇİM DÖNEMİ GEÇMEDEN ADAY OLAMAZ

Galatasaray Kulübü tüzüğünün 59. maddesinde, “Aklanmayan Kulüp Başkanı ile Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyeleri bir seçim dönemi geçmeden yeniden aday olamaz ve seçilemezler.” ifadeleri yer alıyor.

Galatasaray’da Adnan Polat’tan sonra idari açıdan ibra edilmeyen ikinci başkan Mustafa Cengiz oldu.

Galatasaray, uzun yıllar unutulmayacak bir mali ve idari kurul yaşadı. Yaklaşık 14 saatlik kurul sonunda Mustafa Cengiz ve yönetimi mali yönden ibra edildi ancak yönetsel açıdan ibra edilmedi. 1 ay içinde seçim kararı alınacak.

Galatasaray, uzun yıllar unutulmayacak bir mali ve idari genel kurul yaşadı ve yaklaşık 13 saat süren toplantı sırasında Mustafa Cengiz yönetimi, ilk dönemiyle mali ve idari yönden ibra edildi. 2. dönem ise mali yönden ibra edilirken, 27 oy farkla yönetsel olarak ibra edilmedi.

1 AY İÇİNDE SEÇİM KARARI

Galatasaray’da idari yönden ibra kararının çıkmamasının ardından Mustafa Cengiz ve yönetiminin 1 ay içinde seçim kararı alması gerekiyor.

ikinci Başkan Rizeli isim Abdurrahim Albayrak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda BUNU HAKETMEDİK diyerek kırgınlığını belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Galatasaray'da, ŞOK., İbra, edilmediler., Yeniden, seçim, ve, aday, olmayacaklar.,
Yorumlar
Haber Yazılımı