Haber Detayı
06 Haziran 2014 - Cuma 12:11
 
Genç MÜSİAD Bu Kez Çay’ı Konuştu
Diğer Haberi
Genç MÜSİAD Bu Kez Çay’ı Konuştu

Genç MÜSİAD Rize Sektör Kurulları Toplantısı’nda Çay’ı Konuştu

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Rize Şubesi Gençlik Kurulu düzenlediği Sektör Kurulları Toplantısı’nda Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet ERDOĞAN ve Rize Ticaret Borsası Meclis Başkanı Resul OKUMUŞ’u konuk etti.

MÜSİAD Rize Şube Başkanı Mahmut DABAK ve Başkan Yrd. İsmail BOSTAN, Genç MÜSİAD üyeleri, TOBB Rize Genç Girişimciler Kurulu üyeleri, Üniversite Sanayi İşbirliği Kulübü üyeleri ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen programda konuşmacı konuklar tarafından öncelikli olarak tecrübe paylaşımı yapılarak sonrasında çay sektörü ele alındı.

Tecrübe Paylaşımı ile başlayan programda, MÜSİAD Rize Şubesi 2. Dönem Başkanı ve Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet ERDOĞAN hayatındaki önemli anları ve kararları, bugünlere gelişini gençlere aktarırken başarının anahtarının özgüvende olduğunu, kişinin önüne çıkan fırsatları değerlendirmesi gerektiğini, çok hızlı karar vermeden ama çok da geç kalmadan harekete geçmeleri ve hayatın içindeki ince nüansları dikkate almaları gerektiğini vurguladı. Katılımcılara “Hedeflerinizi uygulanabilir ve ilerletilebilir şekilde belirleyin” diyen ERDOĞAN, büyümenin sonu olmadığını, sonuna kadar mücadele etmekten vazgeçmemeleri gerektiğini belirtti.

Rize Ticaret Borsası Meclis Başkanı Resul OKUMUŞ amcasının yanında çalıştığı dönemde edindiği tecrübeleri ve ticaret hayatındaki olgunlaşma sürecini gençlere anlattı. Ortaklık kültürünün önemine değinen OKUMUŞ gençlere “Birbirinin aynısı işler değil, farklı işler yapın. Sizin gibi olmayanları da iyi tanıyın. Geniş bakabilmek, zorlukları öngörebilmek önemlidir” diyerek ortaklık kültürünün öneminden de söz etti.

Programın ikinci bölümünde çay sektörüyle ilgili değerlendirme yapan Mehmet ERDOĞAN, çayı merkeze koyup ama etrafına da farklı sektörleri alanları eklememiz ve Rizeliler olarak ortak fikirlerle birbirimize değer katmamız gerektiğini belirtti. Özellikle Ovit Tüneli, Organize Sanayi Bölgesi, Lojistik Merkez, beş yıldızlı otel, havalimanı ve limanın Rize’yi cazibe merkezi haline getirmek ve geliştirmek için gerekli olduğunu ifade etti. Katılımcıların sorularıyla devam eden programın sonunda Genç MÜSİAD Rize Başkanı Esra ALEMDAROĞLU tarafından konuklara plaket takdim edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Genç, MÜSİAD, Bu, Kez, Çay’ı, Konuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı