Haber Detayı
13 Haziran 2014 - Cuma 12:30
 
Girişimcilikte İşin Hilesi Dürüstlüktür
Diğer Haberi
Girişimcilikte İşin Hilesi Dürüstlüktür

Karamehmetoğlu “Girişimcilikte işin hilesi dürüstlüktür “

RTSO’nun KOSGEB ile organize ettiği uygulamalı Girişimcilik Eğitim semineri belge töreninde konuşan RTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu girişimcilikte paylaşımın önemine değinerek “ Elindeki lokmayı paylaşmasını bilmeyenlerin lokmasını, paylaşmasını bilenler yer. Mutlak manada girişimcilikte paylaşım göz önünde tutulmalıdır”

Rize Ticaret ve Sanayi Odası ile KOSGEB’in ortaklaşa düzenlediği “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” Sertifika törenin de konuşan RTSO Yönetim kurulu başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu

Girişimcilikte işin hilesinin dürüstlük olduğunu söyle.

RTSO Eğitim salonunda düzenlenen ve 15 gün süren Uygulamalı Eğitim kursuna katılan 84 kursiyerden sertifika alma başarısını gösteren 73 kursiyere katılım sertifikaları RTSO meclis salonunda

yapılan törenle verildi.

Sertifika töreninde konuşan RTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu

Girişimciliğin çok geniş bir kavram taşıdığını ifade ederek “ Girişimcilik yalnız kendi işini kurmanız anlamına gelmesin. Bir insan yalnız kendi işin kurmakla girişimci olmaz. Çalışmış olduğunuz bir işletmede oraya bir vizyon katabilirseniz veya orada bir ARGE çalışması yapabilirseniz ve o işletmeyi bir adım daha ileriye taşımanın gayreti içinde olursanız bu da bir girişimciliktir.”

Karamehmetoğlu girişimcilikte dürüstlüğün önemine değinerek “ Girişimcilikte işin hilesi dürüstlüktür. İş dünyasına adım atacak girişimcilerin işlerinde ve içtimai hayatlarında dürüst olmaları başarının temelini oluşturur. Ayrıca paylaşıma özel bir gayret gösterilmeli. Elindeki lokmayı paylaşmasını bilmeyenlerin lokmasını, paylaşmasını bilenler yer. Bu nedenle mutlak manada girişimcilikte paylaşım göz önünde tutulmalı. Artık kalkınmanın yerel sektör ve özel sektör marifetiyle olduğu günümüzde mutlak irili ufaklı sermayelerin birlikteliklerinden çok şey doğar diye düşünüyorum” dedi.

KOSGEB Bölge Müdürü Güner Selçuk Usta da yaptığı konuşmada 201 yılında çıkan yasa ile Girişimcilik eğitimlerinin ilk Rize ve Eskişehir de başlayıp sonraki yıllarda diğer illere yayıldığını belirterek “ KOSGEB olarak girişimcilik desteğine özel bir önem verdik. Girişimcilere eğitim ve sermaye desteğimiz devam ediyor. Rize girişimcilik sertifikası verilen kişi sayısında 2012 yılında Türkiye de yedinci sırda yer aldı. İstanbul, Ankara, İzmir ve benzeri illerini düşündüğünüzde Rize de oldukça büyük bir eğitim potansiyeli oluştuğunu görürüz. Katılım oranına bakıldığında Rize, Türkiye de ilk yirmi içerinde yer aldı Bundan dolayı Rize’ye ekestre bir eğitim için para verildi. Biz bu eğitim ve sertifikaların verilmesini yeterli görmüyoruz. Bu şekilde belirgin bir sayıyı elde ettikten sonra keyfiyet olarak da daha iyi girişimciler elde etme amacındayız. Destek rakamlarında da her ne kadar girişimcilikte oldukça iyi destekler versek de biz Rize de girişimcilik ödülü alan işletmelerin olması amaçlıyoruz.” dedi.

Osman CAN  
Kaynak: Editör:
Etiketler: Girişimcilikte, İşin, Hilesi, Dürüstlüktür,
Yorumlar
Haber Yazılımı