Haber Detayı
13 Eylül 2013 - Cuma 15:24
 
Güneysu Halk Eğitim Marka Olma Yolunda
Diğer Haberi
Güneysu Halk Eğitim Marka Olma Yolunda

Güneysu Halk Eğitim Müdürlüğünde Avrupa Birliği Genç İstihdamı Destekleme Hibe Programı kapsamında finanse edilen Feretiko atölyesi usta öğreticileriyle Feretikoda marka olma yolunda iddialı.

Halk Eğitim çalışmaları hakkında açıklamada bulunan Güneysu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Albayrak’’ Müdürlüğümüz 2011-2012 eğitim öğretim yılında yeni hizmet binasında hizmet vermeye başladı. Merkez binamız modern yapısı ve yöresel mimariye uygun olan dış görünümü ile bölgede en donanımlı halk eğitim merkezidir. Çalışmalarımızda yetkililerimizden büyük destek görmekteyiz.

Merkezimizde Avrupa Birliği Genç İstihdamı Destekleme Hibe programıyla feretiko tezgâhları alınmıştır. Müdürlüğümüzde 160 cm genişliğinde bezin üretildiği 3 adet feretiko atölyesi, 1 adet feretiko bezinin ağartıldığı yıkama atölyesi, yöremizde unutulmaya yüz tutmuş olan bakır işleme sanatının sergilendiği 1 adet bakır işleme atölyesi, 1 adet giyim atölyesi, 1 adet dikiş atölyesi, 1 adet el nakışı atölyesi, 1 adet bay ve bayan kuaför atölyesi, 3 adet eğitim öğretim sınıfı, 2 adet bilgisayar sınıfı ve 200 kişilik çok amaçlı salonu bulunmaktadır. 20’ye yakın Deneyimli ve alanında uzman usta öğreticisi ile gerek merkez binada, gerekse ilçemizin köy ve mahallelerinde ilçemizin hem örgün eğitimde olan öğrencilerimize, hem de yaygın eğitim çağında olan halkımıza en iyi şekilde hizmet vermeye gayret eden 30’a yakın personelimiz bulunmaktadır.

(www.rizeninsesi.net )

Kaynak: Editör:
Etiketler: Güneysu, Halk, Eğitim, Marka, Olma, Yolunda,
Yorumlar
Haber Yazılımı