Haber Detayı
02 Haziran 2014 - Pazartesi 13:57
 
Gurbetteki Rizelilerin Örnek Etkinliği
Diğer Haberi
Gurbetteki Rizelilerin Örnek Etkinliği

Rize Vakfı Gençlik Kolları ile Bahçelievler Rizeliler Derneğinin Ortaklaşa Düzenlediği Üniversiteler Arası Futbol Turnuvası Sona Erdi

Rize Vakfı Gençlik Kolları “Artık geleneksel hale gelen futbol turnuvamızda futbolun şiddet olmadığını, futbolun paylaşmak, dostluk, güçlü bağlar kurmak için araç olduğunu; 

Türk insanına, futbolu yalnızca bir spor olarak görecek nezafete ve olgunluğa sahip olduklarını hatırlatmaya çalıştık” diyen ve bu amaçla yola çıktıklarını belirten Gençlik Kolları gurbetteki Rizeli gençleri böyle etkinliklerle kaynaştırarak bir arada olmalarını sağlamak istediklerini bundan sonrada bu tarz sosyal aktivitelere hız vereceklerini söylediler.

Finale yükselme başarısı gösteren iki ekip İstanbul Üniversitesi ile Yıldız Teknik Üniversitesi Yenibosna Spor Park’ında kozlarını paylaştılar. Karşılaşmayı izleyenler arasında Bahçelievler Rizeliler Dernek Başkanı ve Belediye Meclis üyesi Mehmet Mercan ile Belediye Meclis Üyesi Ahmet Hocaoğlu Bahçelievler Rizeliler Dernek Yönetim ile yoğun bir taraftar gurubu izledi.

Karşılaşmaya iki ekipte kıran kıran mücadele ederek başladı. Karşılıklı ataklar sonrası ilk golü bulan İstanbul Üniversitesi oldu. Maçın sonlarına doğru Yıldız Teknik Üniversitesi takımı kırmızı kart görerek 1 kışı eksik tamamladı. Ardından İstanbul Üniversitesi 3 gol daha bularak karşılaşmadan 4/0 Galip Ayrılıp Turnuvanın Şampiyon’u oldu.

Madalya ve Kupa seremonisinde öncelikle Turnuvada ikinci olan Yıldız Teknik Üniversitesi futbolcularına madalyalarını Bahçelievler Rizeliler Dernek Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Mehmet Mercan takdim etti ve gençlerimizi bu tarz etkinliklerde daha fazla görmek istediklerini dile getirdi.

Turnuva Şampiyonu Olan İstanbul Üniversitesi futbolcularına madalyalarını Bahçelievler Belediye Meclis üyesi Ahmet Hocaoğlu takdim ederek organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Şampiyonluk Kupasını Rize Vakfı Gençlik Kolları Başkanı İlkan Yazıcı verdi ve artık geleneksel hale getirdiğimiz turnuvamıza katılan tüm takımlara, taraftarlara ve ev sahipliğinden dolayı Bahçelievler Belediyesi’ne ve desteklerinden dolayı Bahçelievler Rizeliler Derneğine Teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gurbetteki, Rizelilerin, Örnek, Etkinliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı