Haber Detayı
08 Eylül 2013 - Pazar 12:06
 
Gürcü Müslümanlar Rize'de
Diğer Haberi
Gürcü Müslümanlar Rize'de

Uluslararası Mizani Derneği’nin organizasyonu ile Türkiye’ye gelen Gürcistanlı Müslümanlar Rize/İkizdere Kaymakamı Abdil KOÇ’u makamında ziyaret etti.

Merkezi İstanbul’da bulunan Uluslararası Mizani Derneği’nin organizasyonu ile Türkiye’ye gelen Gürcistanlı Müslümanlar İkizdere Kaymakamı Abdil KOÇ’u makamında ziyaret etti. Batum’daki Dernek Başkanı Omar VANADZE’ Gürcistan’a bağlı Batum şehrinden yola çıkarak dernek bünyesinde Kur’an öğrenen bayan öğrencilerle birlikte İstanbul, Bursa, Çanakkale ve Ankara’ya ziyarette bulunduk. İkizdere İlim ve İrfan Vakfı’nın da desteklediği gezi programı sonunda İkizdere’ye uğramadan geçemezdik. İkizdere İlim İrfan Vakfının çok desteğini görüyoruz. Türkiye’de gezdiğimiz yerlerde öğrencilerimiz en çok Çanakkale şehitleri arasında Gürcistanlı isimleri gördükleri andan etkilendi’ dedi.

Kaymakam Abdil KOÇ Dernek başkanı Omar VAVADZE ve beraberindeki öğrencileri İkizdere’ye gerçekleştirmiş oldukları ziyaret için teşekkür etti. Kaymakam KOÇ’ Hıristiyan bir ülkede Müslüman olmanın ve Kur’an öğrenmenin ne kadar zor olabileceğini tahmin edebiliyorum. en kısa zamanda kendilerini Batum’da ziyaret edeceğim’dedi.

(www.rizeninsesi.net ÖZEL)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gürcü, Müslümanlar, Rize'de,
Yorumlar
Haber Yazılımı