Haber Detayı
18 Eylül 2013 - Çarşamba 11:16
 
Havalimanını İstiyoruz
Diğer Haberi
Havalimanını İstiyoruz

Havalimanını İstiyoruz

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Rize Şube Başkanı Mahmut Dabak, yaptığı açıklamada, havalimanının sadece Rize’yi ilgilendiren bir konu olmadığını, Artvin ve Erzurum halkını da yakından ilgilendirdiğini söyledi.

Açıklamasında, Rize'nin yanısıra Erzurum ve Artvin gibi çevre illeri de yakından ilgilendiren havalimanının bölgenin ihtiyacı olduğuna inandıklarını kaydeden Dabak, "Rize havalimanı bölgemizin ihtiyacıdır. Havalimanımız yoksa turizm, eğitim, ticaret, yapıyorum diyemeyiz. Havalimanı bölgenin topyekün kalkınması için stratejik öneme sahip, yapılması öncelik taşıyan bir projedir” dedi.

MÜSİAD Rize Şube Başkanı Mahmut Dabak, sadece Rize’ye değil, bölgeye hizmet edebilecek en uygun alana havalimanı yapılmasını istediklerini vurguladığı açıklamasını şöyle tamamladı:

“Yapılması düşünülen havalimanını için şurası burası olsun demekten çok, Of'tan Hopa'ya kadar olan sahil bandındaki en uygun yerin teknik bir ekip tarafından belirlenmesinden yanayız. Gerekli fizibilite çalışması yapıldıktan sonra tesbit edilen en uygun yere bu havalimanının aciliyetle yapılması gerekmektedir.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Havalimanını, İstiyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı