Haber Detayı
02 Ekim 2013 - Çarşamba 09:51
 
Hükmen Yenik Sayılan Çayelispor Yara Saracak VİDEO
Diğer Haberi
Hükmen Yenik Sayılan Çayelispor Yara Saracak VİDEO

Çayelispor Yara Saracak

Bölgesel Amatör Lige iki şok sonuçla başlayan Çayelispor Trabzon Faroz Gençlik Spor maçında kötü gidişe dur demeyi hedefliyor.

Ligin ilk maçında kendi evinde Kalkanderespor ile karşılaşan bu maçta kırmızı kart cezası olan Halil Rahman Üzümcü adlı oyuncuyu oynattığı gerekçesiyle TFF 3-0 yenik sayılmış 2. haftada deplasmanda  mücadele ettiği Karsspor maçında 1-0 öne geçmesine rağmen 2-1 mağlup olmuştu.

idman öncesi Halil Rahman Üzümcü takım kaptanları Özkan Şen ve Gürcan Karul Teknik Sorumlu Ahmet Tamrak ve A Takımdan sorunlu yönetici Adem Ali Erten açıklamalarda bulundular.

2012-2013 sezonunun son maçında gördüğü kırmızı kart cezasını çekmeden Çayelispor'un 2013-2014 sezonunun ilk maçında takımda yer aldığı gerekçesiyle takımının 3-0 mağlup sayılmasına neden olan Halil Rahman Üzümcü yaşanan olaydan dolayı büyük bir şok içinde olduğunu ve Çayeli halkı, yöneticiler ve takım arkadaşlarında özür dilediğini belirtti. Yıllardır profesyonel olarak futbol oynayan biri olarak yaşanan bu olayı kendine yakıştıramadığını Kars maçında da takım arkadaşlarını yalnız bıraktığını takımda mağlup olduğunu alınacak bir galibiyetle kara bulutların dağılacağını inandığını ifade etti.

Çayelipor'un iyi bir kadroya sahip olduğunu ve bu sıkıntıların altından kalkacak güçte olduklarını vurguladı. Yaşanan bu olaydan dolayı kendini affettirmek için daha çok çalışacağını kendisine güvenip şans verenleri mahcup etmeyeceğini belirterek taraftarları maça davet etti.

Takım olarak iyi bir kamp geçirip lige iyi hazırlanmalarına rağmen şu an kötü bir dönem geçirdiklerini belirten takım kaptanlarından Özkan Şen talihsiz iki maç oynadıklarını ligin uzun bir süreç olduğunu umutlarını kaybetmediklerini taraftar ve yönetimden de umutlarını kaybetmemelerini istedi. Puan cetvelinden bakıldığında sonuncu sırada olduklarını bunu tatmin edici olmadığını ama herkesin kendilerini güvenmelerin isteyerek bu hafta kazanarak lige yeniden başlayacaklarını etti.

Yıllardır Çayelipor'u fedakarca hizmette bulunmuş takım kaptanlarından Gürcan Karul'da yaptığı açıklamada lige şansızlıklar yaşayarak başladıklarını bu nedenle büyük beklentiler içinde olan Çayelispor camiasından ve Çayeli halkından özür dilediklerini ifade ederek bundan sonra takım olarak ve taraftar olarak bütünleşmeleri gerektiğini TRABZON Faroz Gençlik Spor maçının kendileri için dönüm maçı olacağını söyledi.

Teknik sorumlu Ahmet Tamrak'ta yaptığı açıklamada yaşanan talihsizliklerden dolayı 2 haftadır elde edilen sonuçlardan dolayı puan alamadıklarını Kalkandere maçında olan sıkıntı takım üzerinde psikolojik bir etki yarattığını oyuncularla yapılan görüşmelerle bu durumun toparlandığını akabinde gidilen Kars deplasmanının da sergilenen oyundan memnun olduğunu eksik olmaların rağmen iyi oynadıklarını rakibin gol pozisyonu yokken iki gol yediklerini ve mağlup olduklarını söyledi.

Kamp döneminde profesyonel takımlar ile yapılan hazırlık maçlarında oyuncularının gösterdiği performansı baz alarak sporcu kadrosunun iyi bir takım olduğunu önemli olanın lig sonunda grupta ilk ikide yer alabilmek olduğunu bunu da başaracaklarını vurguladı.

A Takımdan sorunlu yönetici Adem Ali Erten'de yaptığı açıklamada yaşana şansız bir olaydan dolayı kötü başladıklarını federasyonun sitesinde bakıp ta göremediklerini bir ceza yüzünden hükmen mağlup olduklarını Karsta çok iyi oynamalarına rağmen şansız iki tane gol yiyerek mağlup olduklarını söyledi. Geçen sezon lig sonunda yaşanan talihsizliğin bu yıl ligin başında meydana geldiğini belirterek her takımın inişli çıkışlı dönemler yaşadığını şu an yaşanan olumsuz durumun ilerisi için olumluya döneceğini inandığını ve lig sonunda şampiyon olacaklarını ifade etti.

2012-2013 sezonunun son maçında gördüğü kırmızı kart cezasını çekmeden Çayelispor'un 2013-2014 sezonunun ilk maçında takımda yer Halil Rahman Üzümcü hakkında da açıklamalarda bulunan şunları söyledi; Halil'i biz takımdan da uzaklaştırabilirdik. Öyle basit bir ceza vermedik. Ona daha büyük bir ceza verdik. takımda kalıp takımı sırtlama kendini affettirme cezası verdik. bir takımdan oyuncu göndermek basittir. gönderirsin oyuncuyu gider başka oynar. onun üzerine yük vererek onu daha çok cezalandıracağımızı inanıyorum. Çayelispor yerinin bir kaç hafta sonra puan cetvelinde bakıldığındı herkes görecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hükmen, Yenik, Sayılan, Çayelispor, Yara, Saracak, VİDEO,
Yorumlar
Haber Yazılımı