Haber Detayı
08 Ekim 2013 - Salı 10:10
 
İçişlerine Bakan... !!
Diğer Haberi
İçişlerine Bakan... !!

İÇİŞLERİNE BAKAN

İçişleri Bakanı Muammer Güler’Eşkiyaya müsamaha yok’diyor ama eşkıya İstanbul’u çoktan basmış. Bakanımız edeceğiz yapacağız diye bunca olumsuz gelişmeye karşı cağız, ceğiz eklerine takılmış.

İktidarın bu dönemdeki en tepki çeken Bakanı İçişleri Bakanı olsa gerek. Uzun yıllar Valilik yaptığı İstanbul asayişine duyarsızlık mı desem Başarsızlık mı desem çok kötü bir durum var.

Elinde silah olan eşkıya sokağa hâkim olmuş. Bakan halen müsamahadan bahsediyor.

Yalansa Bakan bizi yalanlasın.

Görüntüler günlerdir televizyonlarda yayınlandı, fotoğrafları gazete sayfalarını süslemişken Bakan hangi havadan çalıyor. Elinde tüfek yüzlerinde maske olan eşkıya en büyük metropol kentimiz İstanbul’u basmış. Sonrada diyoruz ki bize niye olimpiyat veya uluslararası bir organize verilmiyor diye.

El insaf sen sokağına hâkim olamıyorsan ne bekliyorsun.

Cenaze olmuş 3 gün eşkıyanın elinden cenazeyi alıp ailesine teslime edemiyor ve defnedemiyorsun buna rağmen halen asayiş var ve eşkıyaya müsamaha yok diyorsanız siz ancak gülerler Sayın Güler.

İçişleri Bakanımız birçok olayda olduğu gibi burada da geç kalmış.

Yalnız İstanbul değil ki, bölücü zibidiler Diyarbakır Lice’de 170 mezar yapılırken İçişleri Bakanlığı neredeydi. Binlerce yandaşın katıldığı toplu mezarlar yapılırken bu Bakanlık neredeydi. Nasıl görmezden gelinmiş. Veya niye görmezden gelinmiş. Bu taviz verme açılımın devamı olmasın sakın.

En son daha geçen hafta yine Lice’de 117 kişilik ikinci bir PKK Mezarlığı hazırlanırken bu Bakanlık yine ortada yok.

Bu Bakanlık Türk Polisi gibi hep olay bittikten sonramı harekete geçecek.

İstanbul’daki silahlı eşkıyalara provokasyon olur diye müdahale edilmediğini söyleyen Bakana şunu söylemek isterdim’bütün yetkiler elinizde orada kurtarılmış mahalleler olduğunu bilmiyor muydunuz ve bu mahalleleri kurtarmak için bugüne kadar bir çalışma niye yapılmamış’

İsmet Kösoğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: İçişlerine, Bakan..., !!,
Yorumlar
Haber Yazılımı