Haber Detayı
20 Eylül 2013 - Cuma 19:24
 
İlkokul – Ortaokul – Lise Öğrencilerine Yönelik Program
Diğer Haberi
İlkokul – Ortaokul – Lise Öğrencilerine Yönelik Program

RİZE’DE 7'DEN 70'E HERKESE HİTAP EDEN BİR PROGRAM

Berat Camii "Cami Gayeye Götüren Kapıdır" başlığıyla her yaş seviyesine hitap edecek bir program hazırladı.

İlkokul – Ortaokul – Lise Öğrencilerine Yönelik Program

Berat Camiinden yapılan açıklama şöyle:

“Eğitim ve öğretim de süreklilik esastır. Çocuklarımızın Yaz Kur’an Kursun’da edindikleri kazanımlara yenilerini eklemek ve bu değerleri hayatlarına katmalarını arzu ediyoruz. Onun için Berat Camii bünyesinde Vakıflar İlkokulunda Hafta içi 15:15 - 17:00 , Hafta sonu ise 09:00 – 17:00 arası Kur’an-ı Kerim ve Değerler eğitimi dersleri yapacağız. Ayrıca birtakım sosyal etkinliklerimiz de olacak.

“1.,2.,3.,4. ve 5.” Sınıflara haftada ALTI saat, “6. ve 7.” Sınıflara DÖRT saat, ” 8.” Sınıflar ise İKİ saat ders vermeyi planladık. Yetişkin Erkek ve Kadınlara Yönelik Kur'an Okulu: Üç guruba ayrılacaktır. 1. Bilmeyenler 2. Okuyabilenler 3. Tecvid Seviyesinde olanlar Namaz Okulu: Namazın nasıl kılınacağından başlanıp ileri seviyeye kadar devam edilecektir. Zekat/Hacc Okulu: Zekat ve Hacc ibadetini yapmakla mükellef oldum mu? Hacc nasıl yapılır? Hangi mallardan zekat verilir? vb. sorulara cevap bulunacak. Aile Okulu: Eşlerin beraber katılması şartı olan bir ders programıdır. Eşlerin birbirlerine karşı sorumlulukları, çocuklarımıza karşı vazifelerimiz, iletişim, ailede mutlu olmanın yöntemleri vb. konular uzmanlar tarafından işlenecek.

İman Okulu: Taklidi bir imandan tahkiki bir imana nasıl geçeriz? İmanın gerekleri nelerdir? vb.

Tesettür Okulu: Tesettür farziyeti? Nasıl bir tesettür? Niçin örtünmeliyim?

Peki Ne Zaman Başlayıp hangi vakitlerde yapılacak program.

Yetişkin Kadınlara Yönelik Program. Sabah: 08:30 - 12:00 Öğle: 13:00 - 16:30 ve 18:00 - 20:30 zaman dilimlerinde yapılacaktır.

Yetişkin Erkeklere Yönelik Program: Ders gurupları oluştuktan sonra ortak bir zaman dilimi belli edilecektir. Dersler: 30.09.2013 tarihinde başlayacaktır.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: İlkokul, –, Ortaokul, –, Lise, Öğrencilerine, Yönelik, Program,
Yorumlar
Haber Yazılımı