Haber Detayı
27 Mayıs 2019 - Pazartesi 12:10 Bu haber 1979 kez okundu
 
İstanbul seçimi ile İlgili Çarpıcı anket sonuçları
Siyaset Haberi
İstanbul seçimi ile İlgili Çarpıcı anket sonuçları

23 Haziran'da yenilenecek İstanbul seçimlerine ilişkin anket şirketleri araştırmalarına hız vermeye başladı. Bu doğrultuda Optimar Araştırma Şirketi Başkanı Hilmi Daşdemir katıldığı bir televizyon programında iki aday arasındaki son oy farkını açıkladı.
 

YSK'nın almış olduğu kararla 31 Mart 2019'da yapılan İBB Başkanlığı seçimleri 23 Haziran'da yeniden yapılacak. Bu kararın ardından, kamuoyu araştırmacıları seçime 1 aydan az bir süre kalınca hazırladıkları anket sonuçlarını bir bir paylaşıyor . Bu şirketlerden biri de Optimar.


Optimar'ın anketine göre yenilenecek İstanbul seçimleri öncesinde yapılan anketlerde iki adayın arasında yüzde 4'lük bir fark görülüyor.


Habertürk yayınında YSK'nın seçimleri iptal etme kararı vermeden önce yaptıkları çalışma sonucunu açıklayan Optimar Araştırma Şirketi Başkanı Hilmi Daşdemir; Ekrem İmamoğlu'nun yüzde 52, Binali Yıldırım'ın yüzde 48 oy alacaklarını tahmin ettiklerini ifade etti.


MAK anketi sonuçları


Dün de MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, son seçim anketini açıklamıştı. Kulat'a göre ise önde olan isim Binali Yıldırım. Rakam vermeyen MAK'ın sahibi, aradaki farkın az olduğunu belirtmekle yetindi. 


Konsensus anketi ne diyor? 


23 Haziran'a ilişkin dün Konsensus Araştırma Şirketi Başkanı Murat Sarı da açıklama yaptı. Sarı'nın iddiasına göre Binali Yıldırım ve İmamoğlu seçim yarışında kafa kafaya gidiyor. Konsensus Araştırma Şirketi Başkanı Murat Sarı yenilenecek olan İstanbul seçiminde kazananı HDP seçmeninin belirleyeceğini iddia etti. 


23 Haziran seçimleri anket şirketlerinin oran vermekten kaçınıyor olmaları dikkat çekici. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İstanbul, seçimi, ile, İlgili, Çarpıcı, anket, sonuçları,
Yorumlar
Haber Yazılımı