Haber Detayı
01 Ekim 2013 - Salı 09:18
 
Kamer Genç`ten Yeni Bir "Potomya" İddiası
Diğer Haberi
Kamer Genç`ten Yeni Bir

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, "Tayyip Erdoğan Rize`de bulunan kendi köyünün ismi olan `Potomya` ismini geri getirmek için bu yollara başvuruyor" dedi.

Başbakan Erdoğan’ın açıkladığı Demokratikleşme Paketini ANKA’ya değerlendiren CHP Tunceli Milletvekili Genç, Demokratikleşme Paketi’nin yalan üzerine kurulduğunu belirterek, “Tam Tayyip’e benzeyen bir paket. Yalan üzerine kurulan bir paket” değerlendirmesinde bulundu. Genç, pakette yer alan kamuda başörtüsünün serbest olması konusunda ise şunları söyledi:

“Resmi dairelerde türbanı serbest ediyor. İşte kara çarşafı serbest ediyor. Tayyib`in de zaten peşinde koştuğu Türkiye’yi karanlığa götürmek. 11 senedir Türkiye’ye karanlık rejim getirmek için koşan Tayyip Erdoğan’ın getirdiği paket bu.”   Demokratikleşme Paketi’nin çağı kucaklamadığını belirten Genç, “Ülkeyi, milleti ileriye götüren, işsizliğe çare bulan, yok olan adaleti tekrar tesis eden bir şey yok. Türkiye’ye kara çarşaf örtmeye çalışıyor” değerlendirmesinde bulundu. Genç, “Ülkemizde bir takım Ermeni ve Rum köylerinin isimlerinin tekrar geri gelmesini istiyor. Rize’deki buluna kendi köyünün ismi olan `Potomya` ismini geri getirmek için bu yollara başvuruyor” dedi.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Kamer, Genç`ten, Yeni, Bir, "Potomya", İddiası,
Yorumlar
Haber Yazılımı