KAMUDA ÇOK SAYIDA ÜST DÜZEY ATAMA
Haber
05 Ağustos 2020 - Çarşamba 08:54
 
KAMUDA ÇOK SAYIDA ÜST DÜZEY ATAMA
Türkiye Haberi
KAMUDA ÇOK SAYIDA ÜST DÜZEY ATAMA

Cumhurbaşkanı tarafından imzalanan 5 Ağustos 2020 tarihli atama kararnamesi yayımlandı

 

Resmi Gazete’de yer alan karara göre; 6 ile yeni müftü ataması yapıldı. 

Ordu Müftülüğüne Mardin Müftüsü İsmail Çiçek,

Mardin Müftüğüne Sinop Müftüsü Ali Haydar Çelik,

Sinop Müftülüğüne Mustafa Düzgüney,

Edirne Müftülüğüne Muş Müftüsü Alettin Bozkurt,

Muş Müftülüğüne Lütfü İmamoğlu,

Kastamonu Müftüğüne ise Mustafa Bilgiç atandı.

 

 

 

Strateji ve Bütçe Başkanlığı

Açık bulunan Sektörler ve Kamu Yatırımları Genel Müdür Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Hakan DEMİRTEL atanmıştır.

 

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince, Adli Tıp Kurumu Üçüncü Adli Tıp İhtisas Kurulu Adli Tıp Üyesi Uzm. Dr. Mehmet ÖZBAY görevden alınmış ve bu suretle boşalan Üçüncü Adli Tıp İhtisas Kurulu Adli Tıp Üyeliğine Uzm. Dr. Zeynep ORHAN atanmıştır.

 

Adli Tıp Kurumu Yedinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Kadın Hastalıkları ve Doğum Üyeliğine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 38 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali BENİAN görevlendirilmiştir.

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

 

Açık bulunan Dış İlişkiler Genel Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Oğuz TUNCAY atanmıştır

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında açık bulunan;

Çocuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına Mustafa BİLİR,

Kadının Statüsü Genel Müdür Yardımcılığına Olgun GÜNDÜZ,

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince atanmıştır.

 

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü

 

Yönetim Kurulu Başkanlığına, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 6 ncı maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Hasan Hüseyin ERDOĞAN atanmıştır.

Yönetim Kurulu Üyeliğine, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Ercan GEBEŞ atanmıştır.

 

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü

 

Açık bulunan Genel Müdür Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Akan GÜLMEZ atanmıştır.

 

Hazine ve Maliye Bakanlığı

 

Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanı Osman DERELİ, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 4 üncü maddesi gereğince görevden alınmıştır.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı

 

Yatırım ve İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Zehra GAMGAM, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince görevden alınmıştır.

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince 

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığ

 

Açık bulunan Milli Teknoloji Genel Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Zekeriya ÇOŞTU atanmıştır.
 

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Hasan Basri KURT atanmıştır.


3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4 üncü maddeleri gereğince Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan DEMİR görevden alınmış ve bu suretle boşalan Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına Osman DEMİRDÖĞEN atanmıştır.

 

Tarım ve Orman Bakanlığın

 

Açık bulunan Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdür Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince İsmail Hakkı KALYONCU atanmıştır.

Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürü Osman ÇAKIR, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince görevden alınmıştır.
 

Ticaret Bakanlığı


Açık bulunan Ticaret Başmüfettişliğine, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince İsmail HAK atanmıştır.

Karar: 2020/402 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyesi Salim ÖZPAK görevden alınmış ve bu suretle boşalan Yönetim Kurulu Üyeliğine Selamettin ERMİŞ atanmıştır.


4 Ağustos 2020 

Recep Tayyip ERDOĞAN

CUMHURBAŞKANI

 

5 Ağustos 2020 tarihli atama kararnamesine göre 4 İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atama yapıld

 

Milli Eğitim Bakanlığı;

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa ASLANOĞLU,görevden alınmış,

 Bitlis İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Mehmet Emin KORKMAZ,

Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Mehmet ÇALIŞKAN,

Ardahan İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Erhan BULUT,

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Gürsel EKMEKÇİ, atanmıştır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KAMUDA, ÇOK, SAYIDA, ÜST, DÜZEY, ATAMA,
Yorumlar
Haber Yazılımı