Haber Detayı
20 Eylül 2013 - Cuma 19:30
 
Kargı Bezi ile Rize Bezinin Ortaklığı
Diğer Haberi
Kargı Bezi ile Rize Bezinin Ortaklığı

ÇORUMLU VE RİZELİ KADIN GİRİŞİMCİLER, FERETİKO İLE KARGI BEZİNİN BİRLİKTE KULLANIMINI AMAÇLAYAN YENİ PROJELER GELİŞTİRİMEYİ AMAÇLIYOR

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Çorum Kadın Girişimciler İcra Komitesi Başkanı Yasemin Kepçeli ve beraberinde Komite üyelerinden oluşan bir heyet, Rize Kadın Girişimciler Kurulu ile ortak projeler geliştirmek amacı ile Rize’ye geldi.

Çorum Kadın Girişimciler İcra Kurulu üyeleri, Rize’de ki temaslarının ilk gününde, Çorum eski Valisi ve şimdiki Rize Valisi Nurullah Çakır ve eşi Cemile Çakır’ın ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltılı bir toplantıda, Rize Kadın Girişimci Kurulu üyeleri ile bir araya geldiler. Rize Valisi Nurullah Çakır, burada yaptığı değerlendirmede; “Bu tür ziyaretlerin, kültürlerin kaynaşmasına vesile olmasının yanı sıra, yapılacak karşılıklı görüşmeler ve fikir alışverişleri sayesinde elde edilecek kazanımlarla, üreten ve gelişen Türkiye’nin daha hızlı kalkınmasında da etkili olacağı kanısındayım.” şeklinde konuştu.

Ziyarete ilişkin olarak Rize Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcıları Zühre Kavuncuoğlu Kazan ve Leyla Taşkın birer açıklama yaptılar. Yapılan açıklamalarda; gerçekleştirilen bu ziyaret programı ile Çorum ve Rize arasında kültürel bir köprü oluşturma amacımızın dışında, her iki ilin Kadın Girişimcileri Kurulu olarak girişimcilik alanında fikir alışverişinde bulunmak ve Çorum Kargı Bezi ile Rize Bezini (Feretiko) ortak kullanın alanlarını değerlendirerek yeni projeler geliştirmeyi hedeflediklerini ifade ettiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kargı, Bezi, ile, Rize, Bezinin, Ortaklığı,
Yorumlar
Haber Yazılımı