Haber Detayı
04 Haziran 2014 - Çarşamba 21:02
 
Kazmaz'dan Şimşirli'li Halalara Destek
Diğer Haberi
Kazmaz'dan Şimşirli'li Halalara Destek

Şimşirli'li Halalara Ak Parti Zulmü

GÜNEYDOĞU ANADOLU’DA PKK’NIN GÜNLERDİR YOL KESMESİNE, ASKER YARALAMASINA, KİMLİK KONTROLÜ YAPMASINA GIKI ÇIKMAYAN AKP HÜKÜMETİNİN GÜCÜ İKİZDERE ŞİMŞİRLİ’DE KÖYLERİNİ, TOPRAKLARINI, DERELERİNİ, İÇME SULARINI SAVUNMAYA ÇALIŞAN YAŞLI HALALARA, ANNELERE, AMCALARA YETTİ! 

MHP Rize İl Başkanı Kazmaz ve Yönetimi Şimşirli’de darp edilen köylüye destek verdi, geçmiş olsun dedi. 

Milliyetçi Hareket Partisi Rize İl Başkanı Osman Cem Kazmaz, geçtiğimiz gün köylüyle Jandarma arasında yaşanan gerginliği yerinde incelemek için Rize’nin İkizdere İlçesi’ne bağlı Şimşirli Köyü’ne gitti. Şimşirli Köylülerini dinleyen Kazmaz, İkizdere Vadisinde gerçekleşen projelerin amaçlarının elektrik üretmek olmadığını ve projelerin altında yabancı sermayenin milli değerlere göz diktiğini ifade etti. 

Doğuda eli kanlı katillerin yol kestiğini, asker yaraladığını fakat buna ses çıkarmayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ata topraklarında yaşam haklarını savunmaya çalışan Hemşerilerine zulmü layık gördüğünü dile getiren Kazmaz “Bu insanlar başta Başbakan’ın, Gümrük ve Ticaret Bakanı’nın ve birçok Rizeli Milletvekillinin hemşerileri. Basından takip ediyorsunuz; eli kanlı katiller yolları kesmişler, yollardan arabaları geçirmiyorlar. Vatandaşların arabalarını yakıyorlar bunlara anti propaganda yapıyorlar, devletin dibine dinamit koyuyorlar. Bölücü eşkıya ya güller atan bir hükümet ve Rizeli Başbakan kendi memleketinde havasını, suyunu ve yaşam hakkını savunan başörtülü bacılarımızı dövdürüyor” dedi. Olayın çok vahim olduğunu dile getiren Kazmaz kadına el kalkmaması gereken Türk-İslam Toplumunda AKP Kolluk Güçlerinin 60 yaşın üzerinde ki halaları, anneleri, amcaları yerlerde sürüklediklerine, yaraladıklarına, coplarla morartamadık yerlerini bırakmadıklarına, ev ve barklarından başka kaygıları olmayan bu elleri öpülesi yaşlı insanlara insanlık dışı her türlü hakaret ve fiili müdahaleyi,  reva gördüklerine dikkat çekti

En kısa zamanda meclise taşıyacağız 

Kazmaz sözlerine; “Biz MHP olarak bu başörtülü bacılarımıza, Milli Değerlerimize uzanan elleri kıracağız. Ben bunu söylemek için buraya geldim. Sizinde bunu değerlendirmeniz ve artık bu olanları görmeniz lazım. Bunda hiç kimsenin şüphesi olasın. Biz MHP olarak burada bir mücadele veriyoruz. Doğuda eşkıya yolları kesiyor, hükümetin onlara dayak attığını duydunuz mu? Orada olanlara gözünü yumuyor ama burada zulmü bizlere yapıyor. Dikkat edilmesi gereken husus budur. Ben burada Havva Bir Bacımıza geçmiş olsun diyorum. En kısa zamanda bu olayı meclis gündemine taşıyacağız. Ve bu HES belasını topraklarımızdan def etmek için biz elimizden geleni yapacağız. 

 Bu 3,5 megavatlık bir enerji savaşı, su mücadelesi değil Bunun arkasında bizim buradaki milli değerlerimize göz diken yabancı sermaye var. Burada çok zengin madenler var. Bu Türk Milleti’nin madenidir. Buradaki enerjinin Türkiye’ye hiçbir şekilde katkısı olmaz. Bu işte başka bir iş var. Biz AKP hükümetinin kimlerle ortaklık yaptığını biliyoruz” şeklinde devam etti. 

İl Başkanı Kazmaz daha sonra mağdur köylüler ile birlikte olay yerini, HES inşaatını ve HES yapılmak istenen dereyi inceledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kazmaz'dan, Şimşirli'li, Halalara, Destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı