Haber Detayı
04 Ocak 2018 - Perşembe 21:31 Bu haber 420 kez okundu
 
Kime sorduysam Rize'de Muhalefetin Etkili Ol(a)madığını Söylüyor.
Diğer Haberi
Kime sorduysam Rize'de Muhalefetin Etkili Ol(a)madığını Söylüyor.

 

RİZE'DE MUHALEFET NEREDE ?

Kime sorduysam Rize de muhalefetin etkili ol(a)madığını söylüyor.

İktidar bir şeyler yapmaya çalışıyor, yaptıkları güzel işleri muhakkak ki takdir ediyoruz.

Peki, söz verip te yapamadıkları yok mu elbette var. Yandaş Rize medyası hariç biz bunları görüyoruz Muhalefet niye görmüyor veya görmek istemiyor anlamak zor.

İktidarı her zaman sahada. Karşısında yapıcı yönde olması gereken muhalefet partilerini göremiyoruz. Ne ana Muhalefet ne Milli Muhalefet sahada yok ara ki bulasın.

Daha doğrusu parti tabelaları mevcut ama yöneticileri ortada yok.

 

Rize’de son yıllarda yapılan güzel işler olduğu kadar yapılmayan birçok konu var. AKP iktidarı en güçlü şekilde Türkiye’ye hâkim iken Rize’de aynı hâkimiyeti hizmetler bakımından görebiliyor muyuz?

En önemli konu bence İŞSİZLİK.

Çözüm bulunamayan İŞSİZLİĞE muhalefetinde gerektiği ilgiyi göstermediğini söylersem abartmış olmam. Adamı olanın iş bulduğu Rize’de dayısı olmayan ne yapacak.

Çözüm bekleyen işlerin yapılması için Muhalefet Parti temsilcileri maalesef yeterli ses çıkarmıyor.

Seçimler öncesi önümüze atılan İYİDERE LOJİSTİK ne durumda haberi olan var mı?

Seçim öncesi hayırlı olsun pankartı asılan İkizdere Organik Çay Fabrikasından haber varsa bize de söyleyin, ortada arazi dahi yok.

Başlanalı 10 yıl oldu nerdeyse Güney çevre yolu halen tamamlanmadı.

Dünyanın 3.uzun Tüneli Ovit delme işlemi tamamlandı, ilk kez bu kış mevsiminde bir tüpden olsada ulaşım sağlanıyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Fakat bu tünelin otomobil gibi küçük araçlar için yapılmadığı bir gerçek tünele çıkan İkizdere-Sivrikaya arasında çalışma görmüyoruz.

Çok kısa Salaha Tüneli ne durumda tamamlandı mı?

Sağlık hizmetinde iktidarın ilk yıllarındaki olumlu görüşler hiç yok. Hastanelerimizde Doktor ve Yardımcı hizmetlerde personel eksikliği niye giderilemiyor.

Tıp Fakültesinde yapılması planlanan eğitim amaçlı Tıp Fakültesi kompleksine hayır denildi. Alternatif olarak DENİZ ÜSTÜNDE yapılacak sözü verilen HASTANE içiniz varsa bilmek istiyoruz.

Cumhurbaşkanının ilçesinde 2011 de hizmete açılan Fizik Tedavi Merkezi var. Var ama tedavi amaçlı yapılan buradaki HAVUZ yıllardır işletilemediği için kapalı durumda. Hastalar tedavi amaçlı Maçka ilçesindeki merkeze yönlendiriliyor gönderiliyor. Rize’deki Ana veya Milli Muhalefetin bu konuda niye seslerini duymadım.

 

Rize merkezde trafiği rahatlatacak diye önümüze konulan MEYDAN PROJESİ içinden çıkılmaz bir hal aldı. Araç trafiği sıkışmış, etraftaki esnaf perişan söz söyleyen destek olan ANA veya MİLLİ MUHALEFET nerede diye soruyor Rizeli vatandaşlarım acaba duyan var mı.?

Sen vatandaşın yanında olmazsan elbette İktidar o vatandaşın yanında olacak ve seçim zamanı yapmadığı işler içinde rahatlıkla %80 oy alabilecek.

İsmet KÖSOĞLU

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kime, sorduysam, Rize'de, Muhalefetin, Etkili, Ol(a)madığını, Söylüyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı