Haber Detayı
15 Nisan 2015 - Çarşamba 15:14 Bu haber 328 kez okundu
 
Meltem Banko Memleketi Rize'de
Diğer Haberi
Meltem Banko Memleketi Rize'de

MELTEM BANKO MEMLEKETİ RİZE'DE...

2015 yılı genel seçimlerinde Ankara`dan milletvekili adaylığını açıklayan ve memleketi Rize`den de önemli destek gören Avukat Meltem Banko, ilimizi ziyaret etti. Siyaseten ileri görüşlü ve kararlı bir karaktere sahip olan Sayın Meltem Banko, ayakları yere basan program ve faaliyetlerle aktif siyasetin içinde olacağını açıklamalarıyla halka yansıtmaya devam etmekte. 

Rize ziyaretinde "Aile hayatımızın korunması, gelecek nesillerin, temel değerlerimizin ve ahlaki referansölçülerimizin korunması bağlamında büyük önem arz ediyor" diyen Sayın Meltem Banko, “göç ve küreselleşme gibi olgular, bazen insan doğasını da etkileyen sonuçlar doğuruyor. Eskiden aile içinde geniş aile yapısında mahalle ortamında, birbirleriyle yüz yüze iletişime geçmiş olan nesiller, bazen aynı aile içinde ayrı odalarda dünyanın bir köşesindeki bir muhatabıyla internet üzerinden iletişime geçebiliyor ama yan odadaki kardeşiyle geçemeyebiliyor. Bunlar bugün yaşadığımız hayatın gerçekleri. Bu çerçevede ailelerin idaresinde en büyük yük, kadınlarımızın üzerinde, bu yük kadın üzerinde psikolojik ve sosyal bir travmaya neden olabiliyor. Ailenin korunması bağlamında kadınlarımızın bu yükünü alacak çok önemli tedbirlerin alınması için çalışmalar yapmaktayız." şeklinde beyanda bulundu. 

Banko, kadın istihdamının arttırılmasının da kendisi için bir öncelik olduğunu ifade etti. 

Bu bakımdan, kadın istihdam oranının arttırılması çalışmaları kapsamında sivil toplum örgütleriyle işbirliği yapmanın bir gereklilik olduğunu, sosyal politikaların belirlenmesi kapsamında sivil toplum örgütlerine ihtiyaçduyulduğunu aktardı. Sayın Banko ayrıca Rize insanının girişimci ve birleştirici ruhunun, özellikle kadın istihdamına destek noktasında, yeni açılacak kreş ve meslek okullarıyla büyük bir ivme kazanabileceğini de belirtti.

Banko, özellikle internet ve sosyal medya hukuku alanında kendini geliştirmiş, bu alanda edindiği tecrübe ve bilgiyi de verdiği konferanslarla halka ulaştırmaya çalışmış son derece özverili bir hukukçu kimliği ile göze çarpmaktadır. 

Sayın Banko, halen Hacettepe Üniversitesi`nde lisanüstü eğitimine devam etmektedir.

Biz de, attığı adımlar ve duruşuyla memleketimize heyecan getiren Sayın Meltem BANKO Hanım`a memlekete hizmet yolunda başarılar diliyoruz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Meltem, Banko, Memleketi, Rize'de,
Yorumlar
Haber Yazılımı