Haber Detayı
30 Mayıs 2020 - Cumartesi 16:17
 
ÖZEL SEKTÖRE FIRÇAYA GEREK YOK YASAYI ÇIKARALIM
Siyaset Haberi
ÖZEL SEKTÖRE FIRÇAYA GEREK YOK YASAYI ÇIKARALIM

Sayın Vekiller Fırçaya Gerek Yok, Gelin Destek Verin Düşük Fiyattan Alım Yapmayı Yasaklayalım.
 

CHP Rize İl başkanı Saltuk Deniz AKP Milletvekilleri Muhammet Avcı ve Osman Aşkın Bak’ ın Özel sektörü fırçaladıkları haberi üzerine bir açıklama yaparak, “Fırçaya Gerek yok gelin destek verin düşük fiyattan alım yapmayı yasaklayalım” dedi


Başkan Deniz, “AKP Milletvekillerini Özel Sektöre Fırça atmak yerine geçen sene Meclise verdiğimiz ve bu sene meclisin ilk açıldığı gün yeniden vereceğimiz "Özel sektör ÇAYKUR’un açıkladığı fiyatın altında  alım yapamasın. Yapanlara ceza verilsin " kanun teklifimize destek vermeye çağırıyoruz” dedi.


Başkan Deniz,  “Gelin hep birlikte öncelikle bu kanun maddesini çıkaralım ardından hep birlikte tüm taraflarla birlikte Çay Kanunu çıkarmak için yola çıkalım. Ayrıca Fırça atmakla fiyatlar yükseliyorsa bu fırçayı 2.gün niye atmadınız, merak ediyorum. Madem fırça atarak bu işler yolunu gidiyor, bir fırçada kota ve kontenjan için bekliyoruz. Sorunlar fırça atarak düzeliyorsa vay halimize. Bu nedenle bir kez daha hatırlatıyoruz; Çay üreticileri sizden sert çıkmanızı, fırça atmanızı değil Özel Sektörün düşük fiyattan alım yapmasını yasaklayan kanun teklifinin meclisten geçirilmesini bekliyor. Gelin destek verin hep birlikte çıkaralım yasayı” dedi.

Kaynak: () - İlyas GÜR Editör:
Etiketler: ÖZEL, SEKTÖRE, FIRÇAYA, GEREK, YOK, YASAYI, ÇIKARALIM,
Yorumlar
Haber Yazılımı