Haber Detayı
11 Kasım 2019 - Pazartesi 15:22
 
Özel sektöre karşı adaletsizlik Var. VİDEO
Rize Haberi
Özel sektöre karşı adaletsizlik Var. VİDEO

Doğu Karadeniz'de 46 fabrikayla Türk çay sektörüne yön veren ÇAYKUR, bölgenin en önemli geçim kapılarından bir tanesi… Milyonlarca üreticinin ekmek kapısı olan çaykur’un bu yıl ki rekoltesi nasıl? 2019 yılının yaş çay kampanyası Çay televizyonunda yayınlanan gündem programında masaya yatırıldı. Rize Ziraat Odası Başkanı Nevzat Paliç, sezonu değerlendirdi.


Doğu Karadeniz'de 46 fabrikayla Türk çay sektörüne yön veren ÇAYKUR, bölgenin en önemli geçim kapılarından bir tanesi…  Milyonlarca üreticinin ekmek kapısı olan çaykur’un bu yıl ki rekoltesi nasıl? 2019 yılının yaş çay kampanyası Çay televizyonunda yayınlanan gündem programında masaya yatırıldı. Rize Ziraat Odası Başkanı Nevzat Paliç, sezonu değerlendirdi.
 

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde olması yaş çayda 4. sürgünün gelmesini sağladı. Paliç, bu sürgünün bahçeleri düzeltmek adına kullanılması gerektiğini söyledi.
 

Nevzat paliç rakamları da açıkladı…
 

Bey çay yönetim kurulu başkanı Hasan Uzun, Paliç’in açıkladığı rakamların doğru olmadığını iddia etti.
 

Gölge Çay Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Karaca da özel sektöre karşı adaletsizlik olduğunu söyledi çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Özel, sektöre, karşı, adaletsizlik, Var., VİDEO,
Yorumlar
Haber Yazılımı