Haber Detayı
13 Eylül 2013 - Cuma 23:30
 
PTT'de Atama Depremi
Diğer Haberi
PTT'de Atama Depremi

RİZE HEMŞİN PTT MÜDÜRÜ ŞAHİN GÜZEY DE EMEKLİLER KERVANINA KATILDI

Kısa ismi PTT olan “Posta-Telgraf ve Teşkilatı” Genel Müdürlüğünün yapılan yeni düzenlemesiyle “Posta-Telgraf ve Teşkilatı A.Ş.” olmasının ardından Genel Müdür Osman Tural’ın düğmeye basmasıyla bu kuruluşta son yılların en büyük tayin ve atama DEPREMİ yaşandı.

Bulundukları illerde 5 yıl ve daha fazla bir süredir Baş Müdürlük yapan ve içlerinde de üç büyük kentin bulunduğu 12 ilin PTT Baş Müdürü yeni uygulama sonunda emekliye sevk edilirken 13 ayrı ilin PTT Baş Müdürlüklerine de yeni atamalar yapıldı.

Ayrıca ülke genelinde çeşitli ilçe ve beldelerde de görev yapan 500’e yakın PTT Müüdürlerininde yerleri yeni, düzenlemeyle değiştirilirken binlerce PTT Müdürü, Amiri, Şefi, Dağıtıcı ve Gişe Memurununda emekliye sevk edildiği ortaya çıktı.

Zorunlu ve istem dışı olarak emekliye sevk edilen 12 ilin PTT Baş Müdürleri de şu isimlerden oluştu.

“Hakkı Altuntaş- Adana, Durmuş Ersungur-Denizli, Tayyip Kırsan-Tekirdağ, Abdulkadir Bıçkıcı-Çanakkale, Metin Çakmak-Muş, Ömer Gül-Çankırı, Suat Gümüş-Nevşehir, Hayrettin Ceyhan-Kırşehir, İhsan Akbulut-Gümüşhane, Seyit Gürer-Aksaray, Mahmut Akbal-Osmaniye ve Vedat Kandeğer-Düzce”

Emekliye ayrılan bu isimlerden Durmuş Ersungur ve Metin Çakmak gibi isimlerde geçmiş dönemlerde Rize’de PTT Baş Müdürü olarak görev yapmışlardı. Metin Çakmak ise bir dönemde MHP’den Belediye Başkan Adayı olmuştu.

Yerleri değiştirilen PTT Baş Müdürleri de şu isimlerden oluşuyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketi Rize’de 2. Kez PTT Baş Müdürü olarak görev yapan Şinasi Duman ailevi koşullardan dolayı komşu illerden ve emeklilikle boşalan Gümüşhane’ye atandı.

Bir yıl önce Artvin’den Rize’ye 2. Kez atanan Ordu’lu hemşerimiz Şinasi Duman, İhsan Akbulut’un emekliye sevk edilmesiyle boşalan Gümüşhane’nin yeni PTT Baş Müdürü oldu.

Şinasi Duman’dan boşalan Rize PTT Baş Müdürlüğüne de komşu illerden Trabzon’dan İbrahim Cihan atandı.

Ömer Gül’ün emekli olmasıyla boşalan Çankırı PTT Baş Müdürlüğüne Zonguldak’tan Süleyman Yıldız getirildi.

Bursa PTT Baş Müdürü ve Trabzon’lu Hemşerimiz Mustafa Kaplan2. Kez Antalya’ya atanan isim oldu.

Mustafa Kaplan’da geçmiş dönemde de Rize’de görev alan isimlerdendi.

Mustafa Kaplan’dan boşalan Bursa PTT Baş Müdürlüğüne İstanbul Anadolu Yakası Baş Müdürü Erol Işıksoy getirildi.

Işıksoy’un yerine de Antalya’dan Ali Yazıcıoğlu atandı.

Durmuş Ersungur’un emekli olmasıyla boşalan Denizli PTT’nin yeni Baş Müdürü Malatya’dan Zekai Özkan oldu.

Vedat Kandeğer’in emekli olmasıyla boşalan Düzce PTT Baş Müdürlüğüne de Hakkari’den Cafer Yavuz atandı.

Hayrettin Ceyhan’ın emekli olmasıyla boşala Kırşehir PTT’sinin yeni Baş Müdürü de Bilecik’den Fuat Gökalp oldu.

Tayip Kırsan’ın emekli olmasıyla boşalan Tekirdağ PTT Baş Müdürlüğüne de Şanlıurfa’dan Cafer Ersoy atanan isim oldu.

Abdurkadir Biçkici’nin emekli olmasıyla boşalan şehitler diyarı Çanakkale’nin yeni PTT Baş Müdürülüğüne Mardin’den Hüseyin Zengin atandı.

Kars PTT Baş Müdürü Mustafa Nalbant’ta Edirne’nin yeni Müdürü oldu.

Hakkı Altıntaş’ın emekli olmasıyla boşalan Adana PTT Baş Müdürlüğüne de İzmir’in “Rize’li” Baş Müdür Yardımcısı Kani Gümüşoğlu terfien atandı.

Bu arada Rize PTT merkez Müdürü Mehmet Alaç aynı ünvanla kutsal topraklar OF’a atanırken yerine de Trabzon Akçaabat’tan Bahri Memiş getirildi.

Fındıklı PTT Merkez Müdürü Ahmet Bakoğlu aynı ünvanla Arhavi’ye, Artvin-Arhavi PTT Merkez Müdürü Tuncay Sonbay’da Rize’nin Ardeşen PTT Merkezi’nin yeni Müdürü oldu. Anımsanacağı gibi Rize Ardeşen Ptt Müdürlüğü Rami Sümer’in emekliliğiyle boşalmıştı.

Muhammer Mançoğlu’nun emekliliğiyle boşalan Rize’nin Çayeli PTT Müdürlüğüne de Trabzon Şalpazarı’ndan Aslan Marapoğlu atanan isim oldu.

Şahin Güzey’in emekli olmasıyla boşalan Rize’nin Hemşin İlçe PTT Müdürlüğüne şimdilik asil bir atama yapılmadığı da öğrenildi.

Yapılan bu son operasyonlar neticesinde “PTT’ciler tayin ve atamaları” bu kez meslektaşları tarafından tebligatlarının yapılması dikkat çekti. Kısacası PTT’ciler “tebligatları” bu kez kendileri için yapmış oldular.

HABERSAN Sendikası yetkilileri ise bu son “tayin ve atamaları” PTT’de kadrolaşma olarak değerlendirmeleri de dikkatlerden kaçmadı.

HABER: BAKİ BAKOĞLU

Kaynak: Editör:
Etiketler: PTT'de, Atama, Depremi,
Yorumlar
Haber Yazılımı