Haber Detayı
24 Eylül 2013 - Salı 11:41
 
RİSİAD Üyesi Gençler GİŞHAD Üyesi Gençleri Ağırladı
Diğer Haberi
RİSİAD Üyesi Gençler GİŞHAD Üyesi Gençleri Ağırladı

RİSİAD üyesi gençler GİŞHAD üyesi gençleri ağırladı

Rize Sanayici ve İş Adamları Derneği (RİSİAD) Genç Girişimciler Komisyonu Yönetim Kurulu, Giresun İş Hayatı Dayanışma Derneği (GİŞHAD) Genç Girişimciler Komisyonu Yönetimini Rize’de ağırladı.

GİŞHAD Genç Girişimciler Komisyonu Başkanı Murat Nurdemir ve beraberindeki heyet bir dizi inceleme yapmak üzere Rize’ye geldi. RİSİAD Genç Girişimciler Komisyonu Başkanı Fatih Erten, Yardımcısı İsmail Atılgan, üyeler Serdar Kara ve Fatih Külünkoğlu tarafından karşılanan işadamları RİSİAD’ı gezip bir süre sohbet edildi.

Rize’de Ziraat Çay bahçesini ve Kale’yi gezen gruba eşlik eden RİSİAD Genç Girişimciler Komisyonu Rize ve Rize ekonomisi hakkında bilgi verdi.

Daha sonra bazı işletmeleri gezmek üzere yola koyulan grubun ilk durağı Kaçkar Orman Ürünleri Sanayi oldu. Fabrikada incelemede bulunan gruba yetkili olarak Serdar Kara tarafından ahşap evler ve diğer ürünler hakkında bilgi verildi.

İkinci olarak Yelkenciler Endüstriyel’i gezdi. Burada şirket Müdürü Recep Kal tarafından karşılanan grup fabrika hakkında bilgi aldı. Azerbaycan ve Gürcistan’a ihracat yaptıklarını belirten Kal, Türkiye’de Rize Trabzon ve İstanbul’da şirket mağazalarının bulunduğunu söyledi.

Son olarak Tekpa Rize Bezleri fabrikasını gezen gruba, fabrika sahibi Şükür Cerrah tarafından bilgi verildi. Rize Bezi’nin tarihçesinden yapılışına ve özelliklerine kadar ayrıntılı bilgi veren Cerrah yaptıkları ziyaret için gruba teşekkür etti.

Grup daha sonra Ayder Yaylası’na geçerek geceyi orda geçirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: RİSİAD, Üyesi, Gençler, GİŞHAD, Üyesi, Gençleri, Ağırladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı