Haber Detayı
11 Şubat 2015 - Çarşamba 13:00 Bu haber 586 kez okundu
 
Rize 112 Personeli Ambülansta Doğum Yaptırdılar.
Sağlık Haberi
Rize  112 Personeli Ambülansta Doğum Yaptırdılar.

Rize 112 personelini ambulansta doğum yaptırdı

Rize’nin Kalkandere İlçesinde hizmet veren Kalkandere 1 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda görev yapan Acil Tıp Teknisyeni (ATT) Leyla Çolak, sabaha karşı aldığı hastanın doğumunu ambulansta başarılı bir şekilde gerçekleştirdi.

Sabah saat 04.30 sularında Kalkandere İlçesine bağlı Yolbaşı Beldesi İnci Köyünde yaşayan Erdal ve Neşe Keskin’in ikinci evlatlarına ambulansta sağlık personellerinin yardımlarıyla kavuştu.

Doğumu gerçekleştiren Kalkandere 112 ekibi adına açıklama yapan Leyla Çolak, “Hastayı evinden aldığımız anda doğum henüz gerçekleşmemişti. Biz ilk etapta gerekli müdahaleleri yaptıktan sonra hastaneye sevkini gerçekleştirmek üzere yola çıkmıştık. Fakat yol üzerinde hastamızın ağrılarının artmasından dolayı hastamıza tekrar müdahale ettik ve bebeğin doğum eyleminin yakınlaştığını fark ettiğimizde doğumu gerçekleştirmek için harekete geçtik. Ambulanstaki diğer sağlık personelimiz Gökhan Selim ile birlikte bebeğimizin en gebeli ve zor yol şartlarına rağmen ambulansımız hareket halindeyken doğum eylemini başarılı ve sağlıklı bir şekilde gerçekleştirdik. Bunun ardından annenin ve bebeğin hastaneye naklini başarılı bir şekilde gerçekleştirdik” dedi.

Çolak, “Bizler 112 personeli olarak görevimizi yaptığımızı düşünüyoruz. Ancak ambulansta ender karşılaşabileceğimiz bir olayla karşılaştık ve hastamızın ambulansta doğumunu sağlıklı bir şekilde gerçekleştirdiğimiz için çok mutlu olduk.” diye konuştu.

Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe ise, “Gece gündüz 24 saat fedakâr ve cefakar bir şekilde büyük özveriyle çalışan 112 personellerimiz yine güzel bir olaya imza atmıştır. Bebeğimizin ambulansta doğumunu gerçekleştirerek hastaneye sağlıklı bir şekilde kavuşmasını sağlayan başta Kalkandere 112 personellerimiz adına tüm 112 çalışanlarımızı tebrik eder, başarılarının devamını dilerim. “ diye ifade etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize, , 112, Personeli, Ambülansta, Doğum, Yaptırdılar.,
Yorumlar
Haber Yazılımı