Haber Detayı
17 Eylül 2013 - Salı 15:21
 
Rize ADD ve TGB Atatürk’ün Rize’ye Gelişini Andı
Diğer Haberi
Rize ADD ve TGB Atatürk’ün Rize’ye Gelişini Andı

Rize ADD ve TGB Atatürk’ün Rize’ye Gelişini Andı

Atatürk'ün Rize'ye Gelişi kapsamında Rize Atatürkçü Düşünce Derneği ve Türkiye Gençlik Birliği ortak bir basın, açıklaması yaptı.

Atatürk Anıtına karanfiller bırakarak başlamasıyla saygı duruşunun ardından basın açıklmasına geçildi. Basın Açıklamasını Rize Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Ömer Toprak yaptı. Açıklama şöyle;

Bugün Ulu Önder Mustafa Kemal'in Rize'ye Gelişinin 89. yıldönümüdür. Ulu Önderimiz Bağımsızlık ve özgürlüğümüzü kazandığımız Cumhuriyet Devriminin çoskusu içerisinde Rize'ye gelmişti.

17 Eylül 1924 Türkiyesinde büyük yalanlarla kahramanların hain hainlerin kahraman gösterilebileceğini ulusal bayramlarımızın kutlanmasında engeller çıkarılabileceğini şanlı bayrağımıza karşı çirkin saldırılar ve yaklalaşımlar gösterilebileceğini kimse aklından dahi geçirmezdi.

Bağımsızlık için olmayınca savaş bir cinayettir, Yurtta Barış Dünyada Barış diyen baş komutanımız Mustafa Kemal Atatürk büyük yıkımlara boğazlaşmalara karşı bizleri uyarmıştır. Ülkemizde savaş ve iç savaş kışkırtıcılığına karşı duyarlılık vatanseverliğimizin birinci görevidir. En temel demokratik hak ve özgürlüleri şiddet kullanarak engellemeye yönelik iktidar anlayışının bir uygulaması olaraka ellerinde Türk bayrağı olan Vatan bayrak Atatürk diyen gençlerimize ve ADD Rize Şubesine karşı her perdesi organize şekilde sahneye konan 5 haziran 2013 tarihinde yapılan saldırı Türk siyasi tarihine gelecek kuşaklara ibret timsali olarak kalacaktır. Atatürk Nutkunda; '' Memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar gaflet delalet hatta hiyanet içinde bulunabilirler hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler '' diyor. Hitabe emperyalist amaçlara hizmet eden bir hükümet ülkeni bölünmeye yoksulluğa ortaçağ karanlığına sürüklüyorsa ülken işgal ediliyorsa uyanık ol bilinçli ol vatanını savun demektir. Bu duygu ve düşünceler ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitlerimizin ölümsüz anıları önünde bir kez daha saygı ile eğiliriz ruhları şad olsun. Saygılarımla. diye Açıklamayı bitirdi.

Rize'li Vatandaşlardan hoş tepki alan Atatürkçü Düşünce Derneği ve Türkiye Gençlik Birliği üyeleri açıklamanın ardından dağıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize, ADD, ve, TGB, Atatürk’ün, Rize’ye, Gelişini, Andı,
Yorumlar
Haber Yazılımı