Haber Detayı
08 Ekim 2013 - Salı 12:23
 
Rize Belediye Başkanlığına Aday mı Oluyor ?
Diğer Haberi
Rize Belediye Başkanlığına Aday mı Oluyor ?

Osman Hoca Siyasetemi Atılıyor Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eski Rektör Yardımcısı ve İİBF Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Karamustafa Rize Belediye Başkanlığı için nabız yokluyor

Aday Adaylığı sürecinin yeni başladığını ve sürecin halen devam ettiğini ifade eden Karamustafa  bu süreçte çeşitli kişi ve kurumlarla iştişarelerde bulunacağını belirterek,  sürecin sonunda hayırlısı neyse sürecin o şekikde sonuçlanmasıni diliyorum dedi.

Hızır Keskin, Gafur Karali ve Halil Bakırcı'dan sonra Rize Başkanlığı için AK Parti`den 4. aday adayı olan Osman Karamustafa'nın bu hafta içerisinde kararını verek bir açıklama yapması bekleniyor.

Prof. Dr. Osman KARAMUSTAFA Kimdir? 

1970 yılında Rize Merkez Gölgeli Köyünde doğdu. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Daha sonra İ.Ü-SBE İşletme Fakültesi Finans Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 1993 yılında SAÜ İİBF İşletme Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı. 1994-1995 yılları arasında ODTÜ Yabancı Diller Yüksek Okulunu bitirdi. 1995 yılında SAÜ-SBE Muhasebe-Finans Ana Bilim Dalında başladığı doktora çalışmasını 1998 yılında tamamladı.

2000 yılında KTÜ-Ünye İİBF İşletme bölümünde Öğretim Üyesi oldu. 2001-2002 yılları arasında Bölüm Başkanlığı görevini yürüttü. 2002 yılında öğretim üyesi olarak OMÜ-Ünye İİBF İşletme Bölümüne geçti. 2003 yılında TMO Yönetim Kururlu Üyeliğine atanan, bir dönem Rize MYO müdürlüğü yaptı.

Karamustafa, 11.07.2013 Tarihine kadar da RTEÜ`de Rektör Yardımcılığı görevinde Bulundu

Evli ve üç çocuk babasıdır. Ekonomi ve finans konularında, ulusal ve uluslarası birçok bildiri ve makalesi vardır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize, Belediye, Başkanlığına, Aday, mı, Oluyor, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı