Haber Detayı
11 Ekim 2013 - Cuma 15:46
 
Rize Belediye Başkanlığına Profesör Aday
Diğer Haberi
Rize Belediye Başkanlığına Profesör Aday

Osman Hoca Ak Partiden Aday Adayı

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eski Rektör Yardımcısı ve İİBF Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Karamustafa Rize Belediye Başkanlığı için Aday adaylığını açıkladı.

Aday Adaylığı sürecinin yeni başladığını ve sürecin halen devam ettiğini ifade eden Karamustafa bu süreçte çeşitli kişi ve kurumlarla istişarelerde bulunduğunu ve Rize'mize en iyi hizmeti yapabilmek adına Ak Partiden aday adayı olmaya karar verdiğini açıkladı

Aday adaylığını açıklayan Karamustafa adaylığı ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada; “Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde ülkemiz, dünya ölçeğinde pasif konumdan aktif konuma doğru hızla yoluna devam etmektedir. Az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler için örnek konumunda olan ekonomimiz, G-20 ülkeleri arasında artık belirgin bir konumdadır. Ülkemizin makroekonomik gelişiminin sürekli ve sağlıklı olması bu politikaların yerel ölçekte de desteklenmesiyle mümkündür. Bu açıdan kentler ve mikro ölçekte kent ekonomilerinin dinamikleri son derece önem arz etmektedir. Yerel yönetimler kent ekonomilerini dinamize eden, sosyal ve kültürel alana etki eden en önemli faktördür. Makroekonomik ülke politikalarının istikrarını sürekli kılmak için marka şehirler ve bu şehirlere yönelik katılımcı ve kollektif aklın ortaya koyacağı vizyoner projeler hayata geçirilmelidir. Bu düşünceler çerçevesinde 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçiminde Rize Belediye Başkanlığı için AK Parti'den aday adayı olmaya karar verdim. İlimizin aday belirleme sürecine katkı sağlayacağım kanısındayım. Aday gösterilmem ve Rize'nin oylarıyla bize teveccühü halinde, ilimizi ülkemizin genel kalkınmasıyla orantılı bir seviyeye ulaştırmanın gayreti içinde olacağım” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Osman KARAMUSTAFA Kimdir?

1970 yılında Rize Merkez Gölgeli Köyünde doğdu. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Daha sonra İ.Ü-SBE İşletme Fakültesi Finans Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 1993 yılında SAÜ İİBF İşletme Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı. 1994-1995 yılları arasında ODTÜ Yabancı Diller Yüksek Okulunu bitirdi. 1995 yılında SAÜ-SBE Muhasebe-Finans Ana Bilim Dalında başladığı doktora çalışmasını 1998 yılında tamamladı.

2000 yılında KTÜ-Ünye İİBF İşletme bölümünde Öğretim Üyesi oldu. 2001-2002 yılları arasında Bölüm Başkanlığı görevini yürüttü. 2002 yılında öğretim üyesi olarak OMÜ-Ünye İİBF İşletme Bölümüne geçti. 2003 yılında TMO Yönetim Kururlu Üyeliğine atanan, bir dönem Rize MYO müdürlüğü yaptı.

Karamustafa, 11.07.2013 Tarihine kadar da RTEÜ`de Rektör Yardımcılığı görevinde Bulundu

Evli ve üç çocuk babasıdır. Ekonomi ve finans konularında, ulusal ve uluslararası birçok bildiri ve makalesi vardır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize, Belediye, Başkanlığına, Profesör, Aday,
Yorumlar
Haber Yazılımı