Haber Detayı
13 Haziran 2014 - Cuma 23:18 Bu haber 103 kez okundu
 
Rize'de 18 Tesisin Toplu Açılışını Yaptı
Diğer Haberi
Rize'de 18 Tesisin Toplu Açılışını Yaptı

18 TESİSİN TOPLU AÇILIŞ TÖRENİ 

Rize’de; Bakanlıklar, belediyeler ve hayırseverler tarafından yapımı tamamlanan 18 ayrı yatırımın toplu açılışı, Başbakan  Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin de katıldığı bir tören ile gerçekleştirildi.

Açılış törenine, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı,  Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Gençlik ve Spor Bakanı  Çağatay Kılıç,’ın yanı sıra milletvekilleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Rize Valiliği önünde düzenlenen toplu açılış merasimiyle Rize ve ilçelerinde yapımı tamamlanan eğitim, sağlık, spor tesisleri ile Orman ve Su İşleri Bakanlığının yapımı tamamlanan yatırımlarını hizmete açtı.

Açılış töreninde Rize Belediye Başkanı Prof.Dr. Reşat Kasap, Vali Ersin Yazıcı ve Gümrük ve Ticaret Bakanımız Hayati Yazıcı birer konuşma yaptılar.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan açılış töreninde yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

Rize'de 123 trilyon lira tutarındaki 18 eserin açılışını yapıyoruz. Bugün Rize'de özel bir firmanın 50 Trilyon TL tutarındaki CNG depolama tesisini de açıyoruz.

2 buçuk ay sonra şimdi tekrar huzurunuzdayız. Rize'yi yine özledik. Baktık açılışı yapılacak eserler hazır. Bir kez daha koştuk geldik. Bugün de Rize'de toplu açılış töreniyle 123 trilyon tutarında 18 eserin açılışını kutluyoruz. Rize'de üniversitede Onkoloji bölümü bitti bugün açıyoruz. Kanser hastası kardeşlerim başka şehirlere gitmeyecek.

Pazar'da Endüstri Meslek Lisesi yaptık. Pazar'da köprü, Hemşin'de toplum sağlığı merkezini resmen açıyoruz. Ardeşen'de kültür merkezini resmen açıyoruz. Güneysu'ya tabiat parkı, Fındıklı'da dere ıslah çalışmasını açıyoruz. Yarı olimpik havuzumuzu da açıyoruz. Şimdi bir de tam olimpik yüzme havuzu yapıyoruz. Rize'de bir özel kuruluşun 50 trilyon tutarındaki dolum tesisini de resmi olarak bugün açıyoruz. Biraz sonra bağlantı kurarak hep birlikte izleyeceğiz. Tüm bu hizmetler yatırımlar Rize’mize ve tüm hemşehrilerime hayırlı olsun.

Emeği geçen tüm bakanlıklarımızı, ekiplerini, bu eserlerin inşasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Pazar Çayeli arasında Kız kalesi mevkiinde de inşallah Artvin-Rize havaalanını inşa edeceğiz. Onun çalışmaları da şu anda devam ediyor. Hem Artvinli kardeşim, Rizeli kardeşim, ister Trabzon’u, ister Artvin-Rize havalimanını kullanacak. Alternatif arttıkça işimiz kolaylaşacak.

Konuşma sonrası Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,  hizmete giren tesislerin toplu açılışının kurdelesini beraberindeki heyetle birlikte kesti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, 18, Tesisin, Toplu, Açılışını, Yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı