Haber Detayı
28 Eylül 2013 - Cumartesi 09:53
 
Rize'de 1.Amatör Ligde Kuralar Çekildi
Diğer Haberi
Rize'de 1.Amatör Ligde Kuralar Çekildi

2013-2014 Rize 1.Amatör Küme Büyükler ligi A ve B Grubu için kura çekimi yapıldı

Rize (ASKF Şubesinde TÜFAD Rize Futbol İl temsilcisi Bilal Karafazlıoğlu, İl temsilci yardımcısı Cafer Kuru ve kulüp yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşen kura çekiminde takımlar, 2 grupta 9′ar takım halinde mücadele edecekler.

Kasım ayı başlarında başlayacak Rize 1. Amatör Küme Büyükler Ligi sonunda her iki grupta ilk 3 içinde yer alan toplam 6 takım, tek devreli lig usulüne göre Play-Off karşılaşmaları oynayacak ve Bölgesel Amatör Lige yükselme mücadelesini verecek. Play-Off Ligi’nde şampiyon olan takım statüye göre direk ya da baraj maçı oynayarak BAL Ligi’ne yükselecek. Gruplarda son sırada yer alan 2 takım ise 2. Amatör Küme’ye düşecek.

Ekrem Orhon Stadının yıkılmasıyla Rize merkezde bulunan futbol takımları bu sezon maçlarını Derepazarı İlçe Stadında oynayacak Bu sezon 1. Amatör Kümeye yükselen Kendirli spor geçen yıl olduğu gibi bu sezon da ev sahibi olarak Kalkandere stadını kullanacak.Geçtiğimiz sezon Alipaşaspor ve Kalecikspor’un düştüğü ligde bu sezon Kendirli spor, Tunca Belediye spor, ve Ardeşen gücü mücadele edecek.

TÜFAD Rize Futbol İl temsilcisi Bilal Karafazlıoğlu kura çekiminden sonra , bu sezon Rize 1.Amatör Kümede mücadele edecek takımların centilmence mücadele edecekleri temennisinde bulunurken , tüm takım yönetici ve Futbolcularına da başarılar diledi.

2013-2014 SEZONU RİZE 1. AMATÖR KÜME BÜYÜKLER LİGİ GRUPLARI A GRUBU B GRUBU 1 RİZE BELEDİYESPOR 1 KENDİRLİSPOR 2 MADENLİ BELEDİYESPOR 2 İL ÖZEL İDARESPOR 3 KOPUZLAR VAKFI VELİKÖYSPOR 3 ÇAMLIHEMŞİN BELEDİYESPOR 4 DEREPAZARISPOR 4 ÇAYKUSPOR 5 FİLİZÇAYSPOR 5 GÜNEYSUSPOR 6 TELEKOMSPOR 6 ARŞENGÜCÜ 7 FINDIKLISPOR 7 ÇAYELİ HAYTEFSPOR 8 ARDEŞENSPOR 8 HAMZABEYSPOR 9 İKİZDERESPOR 9 TUNCA BELEDİYESPOR

RİZE 1. AMATÖR KÜME BÜYÜKLER LİGİ’NDE 1. HAFTA MAÇLARI

A GRUBU

Ardeşenspor – Rize Belediyespor

Madenli Belediyespor – Fındıklıspor

Telekomspor – K.V. Veliköyspor

Derepazarıspor – Filizçayspor

İkizderespor (BAY)

B GRUBU

Hamzabeyspor – Kendirlispor

İl Özel İdarespor – Çayeli Haytefspor

Ardeşengücü – Çamlıhemşin Belediyespor

Çaykurspor – Güneysuspor

Tunca Belediyespor (BAY)

HABER: FOTO: OSMAN KÖSEOĞLU
Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, 1.Amatör, Ligde, Kuralar, Çekildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı