Haber Detayı
19 Eylül 2013 - Perşembe 10:36
 
Rize'de 200 Projeye Destek Verecekler
Diğer Haberi
Rize'de 200 Projeye Destek Verecekler

İŞKUR Rize İl Müdürlüğü; merkezde 100, Pazar ve Çayeli ilçelerinde de 50'şer kişi olmak üzere, toplam 200 girişimcinin projelerine destek sağlayacak.

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Rize İl Müdürü Hasan Kiraz, Rize’de toplam 200girişimci adayına düzenledikleri kurslarla destek sağlayacaklarını söyledi.   Kiraz, geliştirilen proje kapsamında, fikir ve projesi olan girişimcileri kursa tabi tutarak sertifika verdiklerini, KOSGEB desteğiyle de iş sahibi yaptıklarını ifade ederek, 200 kişilik kontenjanın yarısını Rize merkez diğer yarısını da Çayeli ve Pazar ilçeleri arasında dağıttıklarını söyledi.   Pazar Halk Eğitim Merkezi müdürlüğünde projeye katılmak üzere müracaatta bulunan 65 kişinin katılımıyla bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.  

Toplantıda konuşan İŞKUR Rize İl Müdürü Hasan Kiraz, buradan 50 kişilik bir grup çıkaracaklarını ifade ederek, “Çalışma ve İş Kurumu’nun faaliyetleri alanında Rize’de 200 kişilik girişimcilik kursu çalışmamız oldu. Girişimcilik kursu çerçevesinde 100 kişilik Rize ilimizde 4 grupta kurslar planladık. Diğer geriye kalan 100 kişilik kısmını da 50 kişilik grup Pazar’da 50 kişilik grup da Çayeli’nde olmak üzere bir planlama yaptık. Bunlardan birinci grup kursumuzu 16 Eylül itibariyle Rize merkezde başlattık. İkinci grup ise Pazar ilçemizde 26 Eylül’de başlayacak. Bugün de mülakatlarını yapmak üzere Pazar’a geldik. 65 kişilik müracaat içersinde 50 kişilik grubu oluşturacağız." dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, 200, Projeye, Destek, Verecekler,
Yorumlar
Haber Yazılımı