Haber Detayı
09 Ekim 2013 - Çarşamba 17:20
 
Rize'de Aday Adaylığı İçin Renkli Bir İsim
Diğer Haberi
Rize'de Aday Adaylığı İçin Renkli Bir İsim

Ak Parti Rize Eski İl Başkanı Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Yılmaz Katmer, Rize Belediye Başkanlığına aday olacak mı

Ak Parti Rize Eski İl Başkanı Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Yılmaz Katmer, 30 Mart 2014'te yapılacak yerel seçimlerde Rize Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı için istişare görüşmeleri yaptığını ifade etti. Katmer, partinin üst düzey yönetimi, parti yöneticileri, Rize'deki STK'lar ve vatandaşlarla istişare görüşmelerini sürdürdüğünü, istişareler sonucunda olumlu tepkiler aldığını ifade ettiği açıklamasında kesin kararını istişare tamamlandığında vereceğini söyledi.

AK PARTİ Rize Kurucu İl Yönetim Kurulu üyeliğinin yanında kurucu il teşkilat başkanlığı ve Rize İl Başkanlığı görevlerinde bulunan Yılmaz Katmer'in ay sonunda Rize Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayacağı tahmin ediliyor.

YILMAZ KATMER KİMDİR ?

Rize ili merkez Pekmezli Köyü, 20 Ekim 1966 tarihinde dünyaya geldim. İlk ve Orta öğrenimimden sora, Rize Ticaret Lisesinden mezun oldum. Anadolu Üniversitesi Eskişehir Muhasebe bölümüne devam ettim. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümünden mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Bölümünü bitirdim.

Serbest Muhasebeci Malı Müşavir unvanı ile serbest olarak çalışmaktayım. Ayrıca, Pekmezli Çay Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kururlu Başkan Yardımcılığı, Riz-Em İnşaat Ltd. Şti. Ortaklar Kurulu Başkanı, Ayane Süt ve Süt Ürünleri Ltd. Şti. Yetkili müdürlük ile Rizem Sigorta Ltd. Şti. nin hissedarı görevlerde bulunmaktayım.

Rize Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Odası Üyeliği, Rize Ticaret ve Sanayi Odası üyeliği, Rize Ticaret Borsası Üyeliği ile Çay-Kur Rize Spor Kongre Üyeliği ve Disiplin Kurulu Başkanlığı, Şeyh Cami Derneği Üyeliği, Topaloğlu Camı Yaptırma Derneği Onur Üyeliği ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı Vakıf Meclis Üyeliği görevlerinde bulunmaktayım.

23 Kasım 2002′de Rize de kurulan AK PARTİ kurucu il yönetim kurulu üyeliği, kurucu il teşkilat başkanlığı görevi olarak hayatımda ilk kez siyasetle tanışmış oldum. 3 Kasım 2002′de yapılan genel seçimlerde Rize ili seçim koordine başkan yardımcılığı görevinde bulundum. 2003 yılı ilk olağan kongre ile siyası ve hukuk işlerden sorumlu il başkan yardımcılığı görevine getirildim. 2004 yılı yerel yönetimler seçimler için Rize il belediye başkan aday adaylığı için görevimden istifa ettim. Sayın başbakanımızın talimatları gereği belediye meclis üyesi olarak seçime girdim. Aynı seçimlerin ilimizde seçim koordine merkez başkanlığını yaptım. İl belediye meclis üyeliği görevinde beş yıl, il belediye başkan yardımcılığı görevinde iki yıl çalışarak görev yaptım. 2006 yılı AK PARTİ ikinci olağan kongrede tekrar teşkilata dönerek yine siyasi ve hukuki işlerden sorumlu il başkan yardımcılığı görevine getirildim. İl başkanımız Sayın Hasan Karal’ın 2007 yılı mayıs ayında milletvekilliği seçimleri için ayrılınca aynı ay asaleten il başkanlığına atandım. Görevim süresi içinde kadın ve gençlik kollarımızın il, ilçe ve belde seçimlerini yaptık, ana kademe ilçe belde seçimlerini yaptık. 2007 yılı genel meclis seçimlerimi yaptık, 2007 yılında anayasa değişikliği referandum seçimlerinde ilimizde tarihi sonuç aldık. 2008 yılı partimizle ilgili anayasa mahkemesi kapama davasını yaşadık. 2009 yılı mahalli ve idareler yerel seçimlerini büyük bir başarı ile tamamladık. 2009 yılı üçüncü olağan kongrede il başkanımız sayın Hasan Karal’ın göreve dönmesiyle dokuz yıl dolu dolu yaşadığım siyaset görevlerime ara verdim. 2011 yılı genel seçimlerde, 2012 yılı anayasa değişikliği seçimlerinde, toplantılara katılmada ve gelen misafirlerin karşılama programlarında teşkilatımızın verdiği görevlerde bulundum. Evli, dört çocuk babasıyım.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, Aday, Adaylığı, İçin, Renkli, Bir, İsim,
Yorumlar
Haber Yazılımı