Haber Detayı
29 Mart 2019 - Cuma 12:47 Bu haber 792 kez okundu
 
Rize'de bu okuluda her sınıfın bir yardım kurumu var.
Diğer Haberi
Rize'de bu okuluda  her sınıfın  bir yardım kurumu var.

Rize Merkez Çiftekavak Polis Amca İlk-Ortaokulu olarak öğrencilerinde ‘yardımlaşma’ bilincini arttırmak için okulda her sınıf için bir yardım kurumu belirlendi.

Okul Müdürü Uğur KÜÇÜKVAR  Konu ile ilgili  olarak yaptığı açıklamada; 

Sınıflarımıza bu kurumlara yardım toplamaları için birer kumbara verildi. Rize Sokak Hayvanları Koruma Vakfı, Dünya Engelsiz Yaşam Derneği (DEYADER), Kızılay, TEMA, LÖSEV, Darüşşafaka, Türk Hava Kurumu (THK) ve Mehmetçik Vakfı kampanya kapsamına alındı.

 

Öğrencilerimiz belirledikleri vakıflara yardım etmek için değişik etkinlikler düzenliyorlar. 15 Mart 2019 tarihinde Mehmetçik vakfı için yardım toplayan 8.sınıf öğrencilerimiz bir kermes düzenlediler ve elde ettikleri geliri kumbaralarına attılar. Diğer sınıflarımız da farklı etkinlikler yaparak yardımlarına devam edeceklerdir. Ayrıca kumbaralarımız her gün bir öğrenci ile evine gönderilerek ailelerinin de yardım kampanyasına katılımı sağlanmaktadır.

  

Bu kurumlardan DEYADER ve THK yetkilileri okulumuzu ziyaret ederek öğrencilerimize vakıfları hakkında seminer verdiler. Diğer kurumlar da kampanyamızdan haberdar edildiler yetkili kişilerin öğrencilerimize bilgi vermesi konusunda talebimiz iletildi.  

Haber verdiğimiz kurumlardan Rize Sokak Hayvanları Koruma Derneği yetkilileri talebimize istinaden 27 Mart 2019 Çarşamba günü okulumuzu ziyarete geldiler. Dernek yetkilileri yaptıkları çalışmalar hakkında öğrencilerimize bilgiler verdiler. Beraberlerinde getirdikleri hayvanlara öğrencilerimiz büyük ilgi gösterdiler. Öğrencilerimizin sokak hayvanlarına yardım etme konusunda bilinçlendiklerini ve bu etkinlikten sonra daha hassas davranacaklarını düşünmekteyiz. 

 

Kampanyalarımız Mayıs ayı sonuna kadar devam edecektir. Dilerseniz bu süre içinde okulumuzu ziyaret ederek yardımlara katkıda bulunabilirsiniz.  dedi.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, bu, okuluda, , her, sınıfın, , bir, yardım, kurumu, var.,
Yorumlar
Haber Yazılımı