Haber Detayı
08 Nisan 2015 - Çarşamba 20:01 Bu haber 701 kez okundu
 
Rize'de ÇİLYAD Eğitimi Düzenlendi
Sağlık Haberi
Rize'de ÇİLYAD Eğitimi Düzenlendi

Rize'de sağlık personellerine yönelik ÇİLYAD (Çocuklarda İleri Yaşam Desteği) uygulayıcı eğitimi düzenlendi.

Rize'de özel bir otelde düzenlenen eğitimde katılımcılara; Trabzon bölge eğitim merkezi eğitmenleri ve Rize İl Sağlık Müdürlüğü acil sağlık hizmetleri şubesi eğitmenleri tarafından çocuklara yönelik temel yaşam desteği, şok ve kardiyak arrest tedavisi, ritim bozukluklarına yaklaşım, hava yolunu sağlanması ve solunum desteği, travma ve omurga tespiti, stabilizasyon ve taşıma gibi konularda eğitim verildi.

Acil sağlık hizmetleri istasyonlarında görev yapan sağlık sağlık personeline yönelik düzenlenen ÇİLYAD (Çocuklarda İleri Yaşam Desteği) uygulayıcı kursuna 25 sağlık personeli katıldı. Eğitim sonunda kursiyerlere İl Sağlık Müdürü Mustafa Tepe tarafından kurs katılım belgesi verildi.

Tepe, yaptığı açıklamada, Eğitimin amacı karşılaşılacak çocuk hastalara yönelik verilen teorik ve pratik eğitimlerle personelin bilgi ve becerisini artırmak olduğunu belirterek, personellerimiz bu eğitimlerde neler kazandırdığını vakalarda daha iyi anlayacaksınız mutlaka. Öğrendiğiniz bilgiler, yaptığınız pratikler ile kendinizi hazır tutmuş ve güncellemiş oluyorsunuz. Bu önemli bir değerdir" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, ÇİLYAD, Eğitimi, Düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı