Haber Detayı
27 Ekim 2019 - Pazar 09:16
 
Rize'de Danışma Meclisi Toplantıları Başladı
- Haberi
Rize'de Danışma Meclisi Toplantıları Başladı

İlçe danışma meclisi programları kapsamında dün Merkez ilçe, Kalkandere, Derepazarı, İkizdere Güneysu ve İyidere ilçe danışma meclisi programları düzenlendi.

 

İlçelerde gerçekleştirilen toplantılara;, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Rize  Milletvekili Muhammed Avcı İl Başkanı İshak Alim, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe koordinatörleri, ilçe başkanları, belediye başkanları, ilçe kadın kolu teşkilatı, ilçe gençlik kolu teşkilatı, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri, köy ve mahalle başkanları katıldı.

 

Merkez İlçe Kalkandere ve Derepazarı İlçe danışma meclisi toplantılarına Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Muhammed Avcı katılırken, İyidere ve Güneysu İlçe Danışma Meclisi Toplantısına ise İl Başkanı İshak Alim katıldı.

 

Toplantılar ilçe başkanlarının açılış konuşmalarıyla başladı. İlçe başkanlarının konuşmalarının ardından ilçe ana kademe, kadın kolu ve gençlik kolu teşkilatları son bir ay içerisindeki faaliyet raporlarını okudular. Ayrıca ilçe belediye başkanları belediyelerin faaliyetleri hakkında sunumlar yaptılar.  Faaliyet raporlarının ardından sunumların müzakereleri yapıldı.  Toplantılarda teşkilat içi faaliyetler değerlendirilirken ülke gündemi ve yereldeki yapılan çalışmalar ve sorunlarla ilgili istişarede bulunuldu.

 

Avcı “Hem Masada Hem de Sahada Kazanılmış En Büyük Zaferlerden biri”

 

Katıldığı ilçe danışma meclisi toplantılarında konuşan Milletvekili Muhammed Avcı Barış Pınarı harekâtına değinerek, “ Ülkemizin Güney sınırlarında oluşturulmaya çalışılan terör devletine karşı Liderimizin Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde önemli bir harekat başlatıldı. Son 15 gün içinde Cumhuriyet tarihinin hem masada hem de sahada kazanılmış en büyük zaferlerinden bir tanesini kazandık. Ama buna bile taarruzda bulunan bir muhalefet partisi var. Böyle bir ortamda da bir lider çıktı önce sahada kazandı sonra da masada.” dedi

 

Avcı“Türkiye’nin 100 büyük projesinden 3’ü Rize’de”

 

Rize’deki yatırımları değerlendiren Milletvekili Avcı, “Rize’ye bugüne kadar 18 katrilyon yatırım yaptık. Bunda belediye yatırımları yoktur. Merkezi hükümet eliyle yapılan yatırımdır. 2002 yılında bütün Türkiye’nin yatırım bütçesi sadece 6 katrilyondu. 2002 yılında bütün Türkiye’ye 6 katrilyon yatırım yapılırken biz bunun 3 katı yatırımı 17 yılda sadece Rize’ye yaptık. Bunun içinde 3 mega proje var. Türkiye’nin 100 büyük projesinin 3 tanesi Rize’de. Bunlardan bir tanesi havalimanı diğeri Ovit tüneli bir diğeri ise ihale aşamasına getirdiğimiz lojistik merkezdir.

 

Rize havalimanı tüm hızıyla devam ederken bir yandan terminal ihalesini de yakın bir zamanda yapıyoruz. İnşallah önümüzdeki yılın sonunda Rize havalimanını kullanacağız. Lojistik merkezle ilgili Nasıl yapılacağı büyüklüğü her şeyi artık belirlenmiştir. Artık yapım ihalesi ile ilgili süreç başlamıştır. Lojistik merkez bakanlıktan gelen son onay yazıyla ihale edilebilir hale geldi. Ondan önce ihale edilebilir değildi. Bütün plan kararı geçti. Artık Yapım ihalesi sürecini takip ediyoruz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, Danışma, Meclisi, Toplantıları, Başladı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Rize'de Danışma Meclisi Toplantıları Başladı
Rize'de Danışma Meclisi Toplantıları Başladı
Rize'de Danışma Meclisi Toplantıları Başladı
Rize'de Danışma Meclisi Toplantıları Başladı
Yorumlar
Haber Yazılımı