Haber Detayı
23 Mayıs 2019 - Perşembe 11:28
 
Rize'de Derelere 20 bin yavru alabalık bırakıldı
Rize Haberi
Rize'de Derelere 20 bin yavru alabalık bırakıldı

DOĞA Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü (DKMP)  Rize’nin Hemşin ilçesinde derelere doğal alabalık popülasyonlarının artırılması amacıyla 20 bin yavru alabalık bıraktı.

 

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 12. Bölge Müdürlüğü derelere yavru alabalık bırakıyor. Köy-orman içi sulardaki doğal alabalık popülasyonlarının artırılması amacıyla hayata geçirilen 'Doğal Alabalık Üretimi, Yetiştirilmesi ve Orman İçi Suların Balıklandırılması' projesi kapsamında Hemşin derelerine balık salımı gerçekleştirildi.

 

Programa Hemşin Belediye Başkanı Halim Kazım Bekâr, DKMP Bölge Müdürü  Ahmet Usta, Bölge Müdür Yardımcısı Cüneyt Aloğlu, Rize DKMP Şube Müdürü Miktat Özyanık, Av ve Yaban Hayatı Şube Müdürü Murat Can ve vatandaşlar katıldı. DKMP Bölge Müdürlüğüne bağlı Maçka Altındere Alabalık üretme çiftliğinde üretilen 20 bin adet kırmızı benekli alabalık, Hemşin deresi ve kollarına salındı.

 

Proje kapsamında Rize’de 2012-2018 yılları arasında 2 milyon 650 bin adet kırmızı benekli alabalık derelere ve sulak alanlara bırakıldığı açıklandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, Derelere, 20, bin, yavru, alabalık, bırakıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı