Haber Detayı
06 Haziran 2014 - Cuma 18:11
 
Rize'de Eğitim Adına Bir İlk
Diğer Haberi
Rize'de Eğitim Adına Bir İlk

RİZE'DE  EĞİTİM ADINA BİR İLK

Birincisi Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesince ,ikincisi Bursa Bilim ve Sanat Merkezince düzenlenen ulusal çocuk kongresinin üçüncüsü, 12-13 Haziran 2014 tarihlerinde(iki gün) Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi işbirliği ile ilimiz Fatma Nuri-Erkan Bilim ve Sanat Merkezince düzenlenecektir.

Kongre ,bilim ve sanat merkezlerinde eğitim gören öğrencilere bilimsel tutum ve davranış kazandırmak ve onların problem çözme becerileri ile liderlik ve kişilik özelliklerini geliştirmelerini destekleyecek bir faaliyettir.

Ulusal Çocuk Kongresi, ülke genelinde Bilim ve Sanat Merkezlerinde okul dışı zamanlarda destek eğitimi alan üstün/özel yetenekli öğrencilerin yaptıkları bilimsel araştırmalardan 305’i Çayeli eğitim fakültesince oluşturulan bilim kurulunca incelenmiş olup kabul edilen 135 bilimsel araştırmanın sözlü bildiri olarak öğrencilerce sunulacağı bir kongre şeklinde gerçekleşecektir.

Program 12 Haziran Perşembe günü saat:10.30 da İsmail Kahraman Kültür Merkezinde başlayacak olup açılış ve protokol konuşmalarından sonra kongrenin bildiri sunum oturumları Fatma Nuri Erkan Bilim ve Sanat Merkezinde yapılacaktır.

Bu kapsamda ülke geneli 30 ilden üstün yetenekli öğrencilerin eğitim gördüğü toplam 32 kurumdan 94 danışman öğretmen,210 öğrenci ile 20 gönüllü velinin katılacağı kongrede öğrenciler bilim kurulunca kabul edilen 135 bildiriyi 17 akademisyenin yönetiminde 7 salonda eş zamanlı olarak sunacaklardır.

Kongreye ilimiz Fatma Nuri Erkan Bilim ve Sanat Merkezinden 22 öğrenci 15 bildiri ile katılmaya hak kazanmış olup kongre süresince ilimizin tarihi ve doğal güzellikleri de gezilip görülecektir.

Kongreye okul ve kurumlarımızın yönetici, öğretmen , veli ve öğrencileri ile tüm halkımız davetlidir.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, Eğitim, Adına, Bir, İlk,
Yorumlar
Haber Yazılımı