Haber Detayı
10 Eylül 2013 - Salı 20:35
 
Rize'de Heyelandan Son Anda Kurtuldular
Diğer Haberi
Rize'de Heyelandan Son Anda Kurtuldular

Genç bir kız, duyduğu sesle uyanıp "ne oluyor" diye bakmak için evinden çıktığı sırada ev heyelan altında kaldı.

Rize’ye bağlı Karasu Köyü Güneyler Mahallesi’ndeki heyelanda, üç kişi son anda enkaz altında kalmaktan kurtuldu. Yahya Güney ve Bayram Güney kardeşlere ait evde heyelan meydana geldi. Gün boyu etkili olan şiddetli yağmur sonucu tek katlı evin arkasında kopan toprak kütlesi evin üzerine çöktü. Ev kısmen yıkılırken evin içerisinde bulunan Nazmiye Güney, Yahya Güney ve Bayram Güney isimli kardeşler evin altında kalmaktan son anda kurtuldu.

ÇIKAN SESLER ÜZERİNE UYANDI

Nazmiye Güney, uyuduğu sırada duyduğu sesler üzerine uyanarak ne olup bittiğini anlamak için evinden çıktığı sırada heyelanın geldiğini fark ederek diğer iki kardeşinin de evden çıkmasını sağladı. Güney, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Şiddetli yağmur yağıyordu. Duyduğum sesle uyandım. Sesin nereden geldiğini anlamak için evden çıkıp baktığımda heyelanın geldiğini fark ederek ağabeylerimi uyandırıp evden çıkmalarını sağladım. Evden çıkmamız ile heyelan evin üzerine çöktü.”

Yahya Güney, son anda kurtulduklarını belirterek geceyi ateş yakarak bahçede geçirdiklerini bugün bir komşularının yanına sığınacaklarını söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, Heyelandan, Son, Anda, Kurtuldular,
Yorumlar
Haber Yazılımı