Haber Detayı
21 Mart 2019 - Perşembe 16:43 Bu haber 541 kez okundu
 
Rize'de İstihtam Seferberliği.
Diğer Haberi
Rize'de İstihtam Seferberliği.

Rize’de “İstihdam Seferberliği 2019” Kampanyası Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının öncülüğünde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) desteği ile “Türkiye’de iş var” sloganıyla başlatılan “İstihdam Seferberliği 2019” tanıtımı ve istihdam teşvikleri ile ilgili bilgilendirme toplantısı Rize Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda yapıldı.   

Bilgilendirme toplantısına Rize Valisi Kemal Çeber’in yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayatı Yazıcı, Rize Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, İŞKUR İl Müdürü Hasan Kiraz, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Mustafa Bakırcı, sanayiciler, iş adamları ve müteşebbisler katıldı.  Programın açılışında Rize Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Karamehmetoğlu, yaptığı konuşmada; ekonominin canlanması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde başlatılan istihdam seferberliği için Rize Ticaret Odası ve bağlı üyeleri elinden geleni fazlasını yapacaktır dedi. 

Türkiye’nin son zamanlarda dış kaynaklı olarak yaşadığı ekonomik taarruz sebebiyle istihdam konusunda bir takım zorluklar yaşadığının altını çizen Vali Kemal Çeber, iç ve dış etkenlerden kaynaklanan sorunların tamamını, geçmişte olduğu gibi bugün de birlik ve beraberlik ruhuyla, rahatlıkla aşabileceğinden kimsenin kuşkusunun olmaması gerektiğini belirtti.    

Vali Çeber, ayrıca; “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’ye hedef koyduğu 2023 ve 2071 hedeflerini yakalayabilmemiz için bu istihdam seferberliğine sahip çıkmalı, taşın altına elimizi koymalıyız. Rize, daha önce hazırlanan tüm projelerde taşın altına elini değil, gövdesini koymuştur. Bu projeye de aynı anlayışla yaklaşacağından hiçbir kuşkum yok” dedi ve bugüne kadar yaptıklarından dolayı Rize Ticaret Odası üyeleri nezdinde tüm Rizelilere teşekkür etti.  
Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, İstihtam, Seferberliği.,
Yorumlar
Haber Yazılımı