Haber Detayı
02 Ekim 2013 - Çarşamba 11:01
 
Rize'de Kaybolan Kadın Bulundu
Diğer Haberi
Rize'de Kaybolan Kadın Bulundu

Rize'nin Ardeşen İlçesinde kaybolan 85 yaşındaki Alzheimer hastası kadın bulundu.

Rize’nin Ardeşen ilçesi Armağan Köyün’de ikamet eden ve üç gün önce kaybolduğu düşünülen yaşlı kadın için başlatılan arama çalışmaları sonuç verdi.

Edinilen bilgiye göre, Ardeşen ilçesi Armağan Köyün’de ikamet eden 85 yaşındaki Fatma Bayraktar üç gün önce evinden ayrıldığı ve köy muhtarı tarafından maaşı çekilmesi için bankaya götürdükten sonra kayboldu. Bu olaydan sonra bir daha geri dönmediği yakınları tarafından Jandarma ekiplerine bildirildi. Kaybolduğu düşünülen Bayraktar için arama kurtarma çalışması başlatıldı. Rize Arama Kurtarma Ekibi (RİKE) öncülüğünde Jandama’nın ve Emniyet ekiplerin de desteği ile süren çalışmalar bugün saat 10.00 civarlarında sonuç verdi. Yaşlı kadın, İlçenin  Armağan köyüne bağlı Şentepe Mahallesinde dere kenarında otururken bulundu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Rize Arama Kurtarma Ekibi Başkanı ve İl Sağlık Müdürü Dr.Mustafa Tepe, “ yakınlarından haber aldığımız andan itibaren Rize Arama Kurtarma Ekibinde yer alan kamu ve sivil toplum kuruluşlarıyla ve Jandarma ve Emniyet ekiplerimizinde desteği ile yürütmüş olduğumuz arama kurtarma çalışmalar sonuç verdi. Yaşlı teyzemizi köyümüzün yakınlarında sağ salim ve sağlıklı bir şekilde bulmanın mutluluğunu yaşıyoruz ” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, Kaybolan, Kadın, Bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı