Haber Detayı
23 Eylül 2013 - Pazartesi 17:30
 
Rize'de ki Birliğin Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı.
Diğer Haberi
Rize'de ki Birliğin Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı.

VARDA İÇMESUYU BAKIM, ONARIM VE İŞLETME BİRLİĞİ’NİN GENEL KURULU YAPILDI 

Rize İl Özel İdaresi bünyesinde bakanlar kurulu onayıyla kurulan, Varda İçmesuyu Bakım, Onarım ve İşletme Birliğinin 2013 yılı Birinci Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. 

İl Genel Meclisi Toplantı Salonunda yapılan genel kurula Vali Nurullah Çakır, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Gültekin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Hüseyin Güney, Derepazarı Kaymakamı Tunahan Çil, İyidere Kaymakamı Ömer Faruk Tuncer, Derepazarı ve İyidere İlçeleri İl Genel Meclis Üyeleri, ilgili birim müdürleri ile Derepazarı ve İyidere ilçeleri köy muhtarları katıldı. 

Vali Nurullah Çakır genel kurulda yaptığı konuşmada özellikle son iki yıldır içme sularıyla ilgili İl Özel İdaresi’nin büyük bir mücadele içerisinde olduğunu belirterek şunları ifade etti:

“İl Genel Meclisi’nin 2012 yılını su yılı ilan etmesi, içme sularıyla ilgili yaşanan sıkıntıların çözümünde İl Özel İdaresinin elini güçlendirdi. Bu kapsamda Bakanımız ve Milletvekillerimizle defaatle yaptığımız toplantılar sonucunda içme suyu projeleri için 2012 yılının sonunda 10 Milyon TL ödenek aldık. Tabiki mücadelemiz devam ediyor. Şuan genel kurulu yapılan Varda İçmesuyu Bakım, Onarım ve İşletme Birliği de bu mücadelenin bir mekanizmasını oluşturacak. Süreç itibariyle yapılacak iş ve işlemlerin sistematik bir şekilde ilerleyip gelişmesine katkıda bulunacak. Bu bağlamda göreve gelecek Birlik Başkanı ve Birlik Yönetimine önemli görevler düşüyor, bu görevlerde kendilerine başarılar diliyorum.” 

Konuşmaların ardından Birliğin, ilk olağan genel kurulunu yapması nedeniyle bir sonraki mahalli idareler seçimlerine kadar görev yapmak üzere yapılan seçimde Birlik Başkanlığına Derepazarı İl Genel Meclisi Üyesi Yakup Samangül seçilirken, Divan Başkanlığına Halit Çelik, Başkan Katip Üyeliklere Hüseyin Uzun ile Sultan Aziz Topal seçildi. Birlik Encümenliğine İyidere İl Genel Meclisi Üyesi Fatih Okumuş, Necip Çelik, Yılmaz Çelik ile Hüseyin Temiz seçildi. Birliğin Plan ve Bütçe Komisyonu Ali İhsan Karafazlı, İrfan Kaynak ve İrfan Bursa isimlerinden oluştu. 

İkizdere, Kalkandere, İyidere ve Derepazarı ilçeleri, Yolbaşı ve Kendirli beldeleri ile bu bölgedeki 33 köyün içme suyu ihtiyacı karşılanacağına

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, ki, Birliğin, Olağan, Genel, Kurul, Toplantısı, Yapıldı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı