Haber Detayı
11 Haziran 2014 - Çarşamba 11:20
 
Rize'de Köylülere 270 Koyun ve 9 Koç Verildi.
Diğer Haberi
Rize'de Köylülere 270 Koyun ve 9 Koç Verildi.

İkizdere ilçesinde ORKÖY tarafından hazırlanan proje ile müracaatı kabul edilen 9 köylüye toplam 270 koyun 9 koç verildi.

İkizdere ilçesinin Tozköy’de yaşayan 9 vatandaşımıza toplam 270 koyun ve 9 koçun teslimatı Tozköy köyünde yapıldı. Tozköy’de yaşayan 9 vatandaşa toplam 270 baş koyun ve 9 baş koçun teslimatı Trabzon Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı ORKÖY Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen törenle yapıldı.

Tozköyde yapılan teslimatta bir konuşma yapan İkizdere Kaymakamı Abdil KOÇ’köyde yaşayan insanımız tarım ve hayvancılığa daha fazla yapmalıdır. ORKÖY tarafından güzel bir proje hazırlandı. Uygun ödeme şartlarla verilen bu koyunlar güzel bir geçim kaynağı olabilir. İnşallah önümüzdeki yıllarda böyle projeleri diğer köylerimize de yaymak isteriz’ dedi.

Koyun tesliminde tesliminde bulunan Trabzon Orman Bölge Müdürü Mustafa GEDİKLİLİ’de’bu tür projelerin uygulanmasından yanayız. Köydeki insanımızı uygun vadeli kredilerle bu tür yatırımında yardımcı olacağız. Yanlız koyun değil büyükbaş hayvan, evlerde çatı örtüsü, ısıtma için mantolama ve kalorifer sistemi kurulması içinde uyguladığımız projelerimiz vardır’ dedi. Tozköy Köyü Muhtarı Orhan Baş’köyümün isteği olan projenin gerekleşmesinden memnunum. İnşallah bu koyunlar köyümüze uyum sağlar ve her yıl artarak gelir kaynağı olur’dedi.

Kişi başı 23.000 TL’lik maliyetin % 20’si yani 4.600 TL’si ORKÖY Genel Müdürlüğü tarafından hibe olarak verilecek. Geriye kalan kısım teslimattan 1 yıl sonra ödenmeye başlanacak ve ödeme 5 yıla yayılan taksitler halinde yapılacak.

Ordu-Aybastı dan getirilen koyunların dağıtımında İkizdere Belediye Başkanı Hasan Kösoğlu, ORKÖY Şube Müdürü Akın AL, Rize Orman İşletme Müdürü Abdi EKŞİ ve ilçede görev yapan Orman İşletme Şefliği personelide katıldı.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, Köylülere, 270, Koyun, ve, 9, Koç, Verildi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı