Haber Detayı
07 Ekim 2013 - Pazartesi 15:26
 
Rize'de Kültür Sanat Etkinlikleri Başlıyor
Diğer Haberi
Rize'de Kültür Sanat Etkinlikleri Başlıyor

RİZE’DE KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ BAŞLIYOR

Milli Kültürümüzün yükselmesinde önemli bir rol oynayan kültür ve sanat konusunda; bilhassa gençlerimizin, geleceğe yönelik ufuklarını geliştirmek, hadiseleri çok yönlü değerlendirebilme kabiliyetlerine katkı sağlamak amacıyla, Rize Valiliği öncülüğünde hazırlanan ve 5 gün sürecek “Kültür Sanat Etkinlikleri”nin açılışı bugün saat 17.30’da İsmail Kahraman Kültür Merkezinde düzenlenecek programla gerçekleştirilecek.

11 Ekim 2013 Cuma gününe kadar devam edecek olan ‘Kültür Sanat Etkinlikleri’nde; Hat, Tezhip, Ebru ve Minyatür sanatlarında kariyer yapmış Fuat Başar, Mustafa Akif Ekşi, Sabri Kalender gençlerle bir araya gelerek söyleşilerde bulunacak ve atölye çalışmaları yapılacak.

Kültür Sanat Etkinlikleri süresince, birçok kez sahnelenecek olan “Eskitilmiş Kılıç II. Abdulhamid Han tiyatro oyununun yanı sıra, Ali Nuri Türkoğlu, Şahin Serkan, Kemal Denizci, Mustafa Akif Ekşi ve II. Abdulhamid’in torunlarından Abdulhamit K. Osmanoğlu’nun da katılacağı ‘Tarih, Tiyatro ve Klasik Türk Sanatları’ konularında söyleşiler düzenlenecek.

Etkinlikte, ilkokul ve ana sınıfı öğrencileri de unutulmadı. Etkinlik boyunca çocuklar, masal kahramanlarının kostümüne bürünen kişiler tarafından karşılanacak ve çocuklar için Türk Gölge tiyatrosu olarak bilinen Karagöz-Hacivat oyunları ile Rengarenk Dünyamız Tiyatro Oyunu sahnelenecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, Kültür, Sanat, Etkinlikleri, Başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı