Haber Detayı
09 Haziran 2014 - Pazartesi 16:41 Bu haber 234 kez okundu
 
Rize'de Lösemili Çocuklar İçin Etkinlik
Diğer Haberi
Rize'de Lösemili Çocuklar İçin Etkinlik

Rize Kanserle Mücadele ve Yaşam Derneği tarafından, lösemili ve çocukluk çağı kanser hastaları için etkinlik düzenlendi.

Çayeli Hizmet İçi Eğitim Binasında gerçekleşen etkinliğe, Rize Kanserle Mücadele ve Yaşam Derneği Başkanı Nilüfer Emen ve yönetim kurulu üyeleri, Çayeli Belediyesi meclis üyesi Vatan Karakaş ile lösemili ve çocukluk çağı kanser hastaları ve aileleri katıldı. Rize Kanserle Mücadele ve Yaşam Derneği Başkanı Dr. Nilüfer Emen, burada yaptığı açıklamada, "derneğimiz kanser ile yüzleşen birey ve ailesinin hastalık sürecini etkin yönetebilmeleri için rehberlik, yönlendirme, destek faaliyetleri düzenlemek ve tedavilerine yardımcı olmayı amacıyla kurulmuştur" dedi.

İl dışından gelen hastaların ve refakatçılarının ücretsiz konaklayabileceği sosyal bir tesisi kurulması ve çocuk kanser hastalarının tedavilerinin ilimizde yapılabilmesi için donanımlı merkez kurulması için dernek olarak çalışmalar yürüttüklerini söyleyerek, şöyle devam etti:

"Bu kapsamda Rize'ye yeni atanan Vali Ersin Yazıcı'dan destek istedik. Yazıcı'nın sosyal sorunların özellikle yerel düzeyde ele alınarak çözülmesi gerektiğini vurgulayarak bizlere sosyal sorumluluk projelerine her zaman için destek olacağını söyledi. kısa sürede kanser hastaları ve yakınlarının sözcüsü olan derneğimiz sizlerden aldığımız güçle insanlar arasında gönül köprüsü olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir."

Emen, "Biliniz ki kanserle mücadele de yalnız değilsiniz. Birlikte daha sağlıklı bir yaşam için bizler umutla ve inançla yanınızdayız. Bugünün gerçekleşmesini sağlayan desteklerini esirgemeyen bizleri burada konuk eden Çayeli Belediye Başkanı ve aynı zamanda çocuk hastalıkları uzman doktoru olan Atilla Esmen ve Rize Belediyesine bu etkinliğin gerçekleşmesindeki desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, Lösemili, Çocuklar, İçin, Etkinlik,
Yorumlar
Haber Yazılımı