Haber Detayı
11 Haziran 2014 - Çarşamba 20:01
 
Rize'de MHP'den Bayrak Yürüyüşü
Diğer Haberi
Rize'de MHP'den Bayrak Yürüyüşü

RİZE’DE MHP’DEN BAYRAK YÜRÜYÜŞÜ

DİYARBAKIR’DA 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı’ndaki Türk bayrağının gönderden indirilmesi Rize’de düzenlenen yürüyüşle protesto edildi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Rize İl Teşkilatı ile Ülkü Ocakları’na mensup yaklaşık 400 kişilik grup, ellerinde Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı’nda toplandı. Burada açıklama yapan MHP Rize İl Başkanı Cem Kazmaz, şunları söyledi:

“30.Mart Yerel Seçimleri öncesi Türk Halkını kandırmak için Türk Milliyetçiliğini ayaklar altına aldığını unutup dombra şarkıları çalan, direklerden indirilen Türk Bayraklarına sözde kitleleri ile sahip çıkan ve şanlı Ay Yıldızımızı tekrar göndere çeker görünen İmralı canisinin yol arkadaşı AKP İktidarının gerçek yüzü Diyarbakır’da bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Diyarbakır 2.Hava Taktik Kuvvetleri Komutanlığı askeri bölgesi içerisinde bulunan Türk Bayrağı Askeri Bölgenin içerisine giren bir şeref yoksunu hain tarafından güvenlik güçleri ve üste bulunan askerlerin gözlerinin önünde gönderden indirilmiş ve yerlere atılmıştır.

Ay yıldızlı Bayrağımız, asil Türk Milletinin varlığının ve bağımsızlığının sembolü, şanlı tarihinin ve şehitlerin hatırasıdır. Bayrağın değeri yapıldığı kumaşla değil, göklerde ki şanlı dalgalanması için ödenen bedellerle ölçülür.

Bizim Bayrağımız dışında dünyada hiçbir bayrak rengini uğruna dökülen şehit kanlarından almamıştır.

Kahraman Atalarımız, kırk asırdır şanla şerefle Çin Setinden Viyana Önlerine, Cezayir Çöllerinden Rus Steplerine, Yemen Ellerinden Şam-ı Şerife, Kudüs’e, İskenderiye’ye kadar dalgalanan bayrağımız yere düşmesin diye Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da, Kıbrıs’ta canlarını seve seve vermişlerdir.

Diyarbakır’da ise askeri gözetleme kulesi darmadağın edilmiş, güvenlik güçleri kaçışmış ve çapulcular askeri birliğimizin içine kadar zafer işaretleri ile girmişler, ellerini kollarını sallaya sallaya bayrağımızı gönderden indirmişler, yerlere atmışlardır. Onlar inlerine dönerken büyük Türk Milletinin yüreğine kan damlamıştır.

Tüm bunların tek sebebi ve yaratıcısı AKP Hükümeti ile onun Başbakanının ise aynaya bakmak yerine suçu başkalarının üzerine atma çabasını Türk Milleti büyük bir ibretle izlemektedir. Başbakan insan aklı ile alay edercesine suçu, eli kanlı PKK’lı teröristlere kurşun sıktıkları için silahlarına el koydurduğu, savcılıklara sevk ettirdiği, mahkemelerde 30-40 yıl hapis cezaları ile yargılattığı Mehmetçiğe ve onun komutanlarına atmaya çalışmaktadır.

AKP Hükümeti gururla İmralı canisine sayın demeyi, PKK paçavralarını ve bölücü başının resimlerini taşımayı, onları övmeyi suç olmaktan çıkardığını gururla yabancı ülkelerde dahi deklare ederken bu hainlerin Türk Sancağına kast etme cesaretlerini başka yerlerden aldıkları söylemlerine bizim inanmamızı bekleyecek kadar aciz duruma düşmüş bulunmaktadır.

 

Başbakan ve hükümeti ülkemizin milli güvenlik duvarlarını bir bir yıkmakta, saygınlığını, saadetini, birliğini, bekasını ve sağlam bünyesini habis bir ur gibi kemirmektedir.

Bölücülük hadsiz ve hudutsuz bir şekilde yayılmakta, devlete meydan okuyan, Türk Milletine kafa tutan küstah hainler pervasızca Ankara’nın İstanbul’un göbeğinde bile polisin gözleri önünde otobüs, itfaiye aracı yakmakta, insanların canlarına kast etmektedirler. Sayın Başbakan bölücülere bu cesareti veren tüm bu olaylara seyirci kalan siz ve Hükümetiniz değil midir?

Sayın Genel Başkanımızın Grup Toplantısında değindikleri gibi;

Şunu biliniz ki, bayrak iniyorsa, bayrak düşüyorsa, bayrak soluyorsa işgal var demektir.

Bayrak indirilirken seyreden varsa, sessizliğe gömülenler görülüyorsa korkaklar, namertler işbaşında demektir.

Bayrak hakaret görüyorsa, bayrak küçümseniyor, alaya alınıyor, kanlı ellere terk ediliyorsa; vatan esaret altına girmiş demektir.

Ey 17-25 rumuzlu haram elebaşısı, ey PKK şubesi, ey Oslo hayranı, ey Kandil aşığı, ey İmralı sevdalısı; senin çözümün, barışın, açılımın bu mudur?

Bayrak inerse çözüm olacak, vatan parçalanırsa çözüm gelecek, millet bölünürse çözüm gerçekleşecek, öyle mi?

Doğu ve Güneydoğu’da etnik temizlik olursa barış gülleri açacak, PKK affedilirse barış hakim olacak, Kürdistan kurulursa barış amacına ulaşacak, öyle mi?

İmralı canisi serbest kalırsa demokrasi güçlenecek, teröristler siyasete taşınırsa özgürlük yaygınlaşacak, silahlar değil fikirler konuşursa Türkiye’yi kimse tutamayacak; öyle mi?

Batsın senin çözümün, batsın senin barışın, yerin dibine geçsin senin özgürlük ve barış anlayışın, kahrolsun sizin süreç fitneniz.

Al rengini uğruna dökülen sayısız şehidimizin kanından alan, varlığımızın ve bağımsızlığımızın sembolü bayrağımıza yapılan bu alçakça saldırıyı lanetliyor, bu rezilliğe seyirci kalan, Türk Topraklarında bu şekil son saldırıyı Ermeni Hamisi Fransız Askerlerine kanları ile ödeten Sütçü İmamın kemiklerini sızlatan, bunun üstüne bir de soykırımcı Ermenilerden özür dileyen Başbakanı ve onun AKP Hükümetini, sebep olan tüm kişi, kurum ve kuruluşları esefle kınıyoruz. Ülkücü Hareket ve Milliyetçi Hareket Partisi var oldukça tüm bu hainlerin ve işbirlikçilerin hayalleri boşa çıkacak, o şanlı bayrak bu göklerden inmeyecektir. Ne mutlu Türküm diyene!”

Grup daha sonra terör örgütü aleyhine sloganlar atarak Atatürk ve Cumhuriyet caddeleri üzerinden Cumhuriyet meydanına doğru yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüş sırasında çevik kuvvet ekipleri AK Parti Rize İl binası önünde güvenlik önlemi aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, MHP'den, Bayrak, Yürüyüşü,
Yorumlar
Haber Yazılımı