Haber Detayı
12 Eylül 2013 - Perşembe 13:06
 
Rize'de Minik Öğrencileri Ziyaret Ettiler
Eğitim Haberi
Rize'de Minik Öğrencileri Ziyaret Ettiler

MİNİK ÖĞRENCİLERİ ZİYARET

Okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrencileri, "uyum programı" kapsamında okula ilk adımlarını atarken, Rize Valisi  Nurullah Çakır ve İl Millî Eğitim Müdürü Saffet Yıldırım Taşlıdere Gazi İlköğretim Okulunu ziyaret etti.

Okula gelişinde minik öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Rize Valisi Nurullah Çakır, çocukları tek tek öperek onlarla fotoğraf çektirdi, 2013-2014 eğitim-öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Vali Çakır, çocuklarımız bu uyum eğitiminde okullarını ve öğretmenlerini tanıyacaklar. Okula ilk temaslarında, olabildiğince olumlu izlenim edinmelerini sağlamak için biz de elimizden geleni yapıyoruz. Yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve okul aile birliklerimiz gerekli tüm çalışmaları yapıyor" dedi.

Çakır, çocukların velileriyle sohbet etti, çocukları severek onlarla fotoğraf çektirdi ve hediye dağıttı.

Rize Valisi Nurullah Çakır Millî Eğitim Bakanlığınca ataması yapılan ülke genelindeki 40.000 Öğretmenden İlimizde görev alacak 22 branşta 304 öğretmenin ilimize geldiğini, öğretmenlerimize konaklama, ev tutma, çevreyi tanıma gibi her türlü ihtiyaçları hakkında yardımcı olmaları için yetkililere talimat verdiğini ifade etti.

Ayrıca, ziyaret ettiği Taşlıdere Gazi İlköğretim Okuluna atanan İngilizce Öğretmenleri Elif Uzun, Özlem Kılınç ve Beden Eğitimi Öğretmeni Halil Eser’i Okul Müdürü Mustafa Babaoğlu ve Okul Aile Birliği Başkanı Sibel Kürkçü’ye teslim ederek ev tutma, çevreyi tanıma gibi her türlü ihtiyaçlarında yardımcı olmaları konusunda talimat veren Rize Valisi Sayın Nurullah Çakır, öğretmenlere kalem hediye ederek görevlerinde başarılar diledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, Minik, Öğrencileri, Ziyaret, Ettiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı