Haber Detayı
25 Eylül 2013 - Çarşamba 12:00
 
Rize'de Okul Servis Araçlarına Sıkı Denetim
Rize Haberi
Rize'de Okul Servis Araçlarına Sıkı Denetim

Rize/Pazar'da okul servis araçlarına sıkı denetim

Pazar ilçe Emniyet Müdürlüğü, okulların açılmasıyla başlayan okul servis taşımacılığında, sıkıntılar yaşanmaması amacıyla denetimleri artırdı.

Pazar’da okul servis araçlarının denetimleri sıklaştırıldı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amiri Mustafa Karaca, 2013–14 eğitim ve öğretim döneminin de başlamasıyla öğrencilerin okullarına güven içerisinde devam etmeleri için ilçede taşmalı eğitim kapsamında bulunan okul servis araçlarıyla ilgili denetimleri sıklaştırdıklarını ifade etti.

Karaca, Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekiplerince yapılan denetimlerde, araçların 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ve Servis Araçları yönetmeliğine uygunluğunun araştırıldığını söyledi.

Işıklı dur levhası ile okul taşıt levhası olmayan, otomatik kapısı bulunmayan, sigorta ve periyodik muayenesi eksik araçların sürücülerine uyarılarda bulunulduğunu ifade eden Mustafa Karaca, denetimlerin artarak devam edeceği hususunda da gerekli hatırlatmaların yapıldığını belirtti.

Bu arada, taşımalı eğitim kapsamında bulunan tüm sürücülere, ilerleyen günlerde, ilgili kanun ve yönetmeliklere uyum konusunda bir de eğitim verileceği bildirildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, Okul, Servis, Araçlarına, Sıkı, Denetim,
Yorumlar
Haber Yazılımı