Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 19:32
 
RİZE'DE ÖZEL SEKTÖR DESTEKLİ DEV PROJE
Eğitim Haberi
RİZE'DE ÖZEL SEKTÖR DESTEKLİ DEV PROJE

ELTEMTEK firması tarafından Çayeli Ahmet Hamdi İshakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine Gemi Makineleri Simülatörü kazandırıldı.

 

Simülatör sisteminin açılışına Rize Valisi Kemal  Çeber,  Çayeli Kaymakamı Mehmet Öztürk, Çayeli Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi,  İl Milli Eğitim Müdürü  Yaşar Koçak,  İl Emniyet Müdürü Nureddin Gökduman, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Dedebağı,  Rize Liman Başkanı Uğur Uzunoğlu,  RTEÜ Genel Sekreteri  Adnan Er,  Büyükköy Belediye Başkanı Hamza Saruhan, Madenli Belediye Başkan Vekili Canan Çalışkan, TEDAŞ Strateji Geliştirme Daire Başkanı Abdülkadir Balık,  TEDAŞ Mevzuat ve Standart Geliştirme Müdürü Kutalmış Bahadır Çortay , TEDAŞ Genel Müdürlüğü Şeflerinden Ensar Kılıç,
ELTEMTEK  İş Geliştirme Şefi Mesut Sertaç Malkoç, Rize Özel İdare Genel Sekreteri Ümit Hüseyin Sarı, Çayeli Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Şahin, Çayeli Emniyet Müdürü  Adnan Çarıkçı, Rize Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Kemal Karaca,  daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü  Oğuz Çelik ; ‘2004 yılında hizmete açılan Denizcilik lisemizde;  Gemi Makineleri İşletme ve Güverte İşletme olmak üzere iki dalda eğitim- öğretim yaptıklarını ve yetiştirdikleri  yüzlerce öğrenciyle  dünya denizlerinde ülkemizin bayrağını dalgalandırmaya devam ettiklerini ‘,söyledi. Oğuz Çelik : Son yıllarda okula kazandırdıkları; Denizde Güvenlik Eğitimi Tesisi, Su Sporları Eğitim Merkezi ve Gemi Makineleri Simülatör Sistemi ile Çayeli Denizcilik Lisesinin son derece donanımlı bir okul haline geldiğini ifade etti.

Yaklaşık 450 bin liranın üzerinde bir maliyetle    sistemin okula kazandırılmasında  katkısı olan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı AR-GE Teşvikleri Genel Müdürlüğüne, TEDAŞ  Genel Müdürlüğüne,  ELTEMTEK A.Ş. ‘ye  ve simülatör sisteminin proje aşamasından  kurulumuna  kadar   katkılarından dolayı Rize Valisi Kemal Çeber’e teşekkür etti.

 

 TEDAŞ Strateji Geliştirme Daire Başkanı Abdülkadir Balık’ta konuşmasında ;

 

‘Cumhurbaşkanlığı 11. Kalkınma Planında yer alan Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) Genel Müdürlüğü tarafından ülkemizin ilk Mili Deney laboratuvarı  olacak ‘Yüksek Güç ve Yüksek gerilim Deney laboratuvar Kompleksi Kurulum’ projesine ilişkin Danışmanlık ve Tasarım işleri Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının  ‘Sanayi İşbirliği  Programı’ yükümlülükleri  kapsamında teknolojik işbirliği destekleri oluşturularak Türkiye’nin önde gelen mühendislik ve danışmanlık şirketi ELTEMTEK A.Ş. ye  ihale edilmişti.  Bu  ihalenin yükümlülükleri arasında olması dolayısıyla  ELTEMTEK  A.Ş.   Çayeli Ahmet Hamdi İshakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine Gemi Makineleri simülatör sistemini kazandırdıklarını söyledi.

 

Rize Valisi Kemal Çeber de konuşmasında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına, TEDAŞ  Genel Müdürlüğüne  ve ELTEMTEK firmasına teşekkür  ederek; devlet, özel sektör, vatandaş işbirliği ile ortaklaşa yürütülen projelerin eğitim faaliyetleri için son derece önemli   olduğunu söyledi. Çayeli Denizcilik lisesine dördüncü defa geldiğini; her gelişinde önemli  hibe projelerinin  açılışını yaptığını söyledi. Bu projeler sonunda eğitim-öğretim alanında nitelikli öğrencilerin yetişmesiyle denizcilik sektörünün yetişmiş insan kaynağının oluşmasına katkı sağlanacağını ifade etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: RİZE'DE, ÖZEL, SEKTÖR, DESTEKLİ, DEV, PROJE,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
RİZE'DE ÖZEL SEKTÖR DESTEKLİ DEV PROJE
RİZE'DE ÖZEL SEKTÖR DESTEKLİ DEV PROJE
RİZE'DE ÖZEL SEKTÖR DESTEKLİ DEV PROJE
RİZE'DE ÖZEL SEKTÖR DESTEKLİ DEV PROJE
RİZE'DE ÖZEL SEKTÖR DESTEKLİ DEV PROJE
RİZE'DE ÖZEL SEKTÖR DESTEKLİ DEV PROJE
RİZE'DE ÖZEL SEKTÖR DESTEKLİ DEV PROJE
RİZE'DE ÖZEL SEKTÖR DESTEKLİ DEV PROJE
Yorumlar
Haber Yazılımı