Haber Detayı
07 Nisan 2020 - Salı 12:00
 
Rize'de Sokağa Çıkma Yasağı Alınmadığı Her Gün...
Siyaset Haberi
Rize'de Sokağa Çıkma Yasağı Alınmadığı Her Gün...

Sokağa Çıkma Yasağı Alınmadığı Her Gün, Rize'nin Geleceğinden Çalınan Bir Gündür! 


CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, Rize'de İlçeler arası Toplu taşıma yasaklanmasının doğru bir karar, ama geç alınmış bir karar olduğunu söyledi.  


Başkan Deniz, “20 yaş altı ve 65 yaş üstü yasak. Büyükşehirlere giriş çıkış yasak. Sokakta kalabalık gezmek yasak, sahilde dolaşmak bile yasak. Yani birçok konu da kısıtlılık var. Neredeyse çalışmak zorunda olmayanların dışında 60 oranında bir çoğunluk 3 aydır evlerde. Rize'deki sorunun ne olduğunu biliyoruz. O nedenle tam 1 aydır Ülke genelinde olmasa bile Rize İl Genelinde sokağa çıkma yasağı ilan edilsin diyoruz. Bugün gelinen noktada gene parça parça karar alınıyor. Her gün yeni bir karar alınıyor. Gerek yok ki; toptan bir karar alın sokağa çıkmayı yasaklayın. Vatandaş da bezmeye başladı.. Bunu göz önüne alın... Yerel Yöneticilerin Çok gayretli ve iyi niyetli çalıştıklarını biliyoruz. Sözümüzün adresi belli” dedi. 


Başkan Deniz, “Bugün Gelinen Nokta da önerilerimizi bir kez daha tekrar ediyoruz. Rize'yi ve Çay'ı kurtarmak için bir an önce süresi belli olan ve Çay sezonu tam olarak başlamadan Rize İl Genelinde Sokağa Çıkma Yasağı Alın. Bu süre zarfında; Rize 'ye geldiği açıklanan hazır tanı kitleriyle birlikte, aile hekimlerini de ve hatta emekli olan sağlıkçıları da alarak Rize'deki tüm evlerde tek tek test yapın, şüpheli olanları gözlem altına alarak tedavi sürecini başlatın. 


Yani Evimizin için test edelim. Tarım Bakanı, Yâda Varlık Fonu Başkanı  yâda  Çaykur  bir an önce ÇAY SEZONU ile ilgili açıklama yapmalı ve çay müstahsillerinin belirsizliklerini ve sorularını ortadan kaldırmalı, hiç bir şekilde mağdur edilmeyeceklerine dair açıklama yapmalıdır. Gözlem altına alınan hastalarda ki iyileşmeler olumludur. Bunu sürdürmek ve yayılmayı önlemek için de karantina şarttır. Beklemeye gerek yok. Çünkü artık kısıtlanacak bir şey kalmadı. Sokağa çıkmanın yasaklanmasıyla ilgili olarak gecikilen her gün Rize'nin geleceğinden çalınan bir gündür. İster Gönüllü, İster Zorunlu Evde Kal Rize. Sağlıklı Kalın ”dedi 

Kaynak: () - İlyas GÜR Editör:
Etiketler: Rize'de, Sokağa, Çıkma, Yasağı, Alınmadığı, Her, Gün...,
Yorumlar
Haber Yazılımı