Haber Detayı
09 Mart 2017 - Perşembe 08:22 Bu haber 669 kez okundu
 
Rize'de Sürücülere “Yaşama Yol Ver” Uyarısı
Sağlık Haberi
Rize'de Sürücülere “Yaşama Yol Ver” Uyarısı

Sürücülere “Yaşama Yol Ver” uyarısı

Rize’de, 112 Sağlık hizmetlerinin daha hızlı ve eksiksiz bir şekilde yürütülmesi için vatandaşlara düşen görevler ‘Yaşama Yol Ver’ kampanyası ile anlatılmaya devam ediyor.

İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şubesi tarafından 'Yaşama yol ver' sloganıyla yürütülen kampanya kapsamında ambulanslara trafikte yol verilmesi için bilinçlendirme ve farkındalık çalışması yapıldı.

Acil sağlık hizmetlerinin sunumunda 112 Acil Çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi, trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi amacıyla yürütülen bilgilendirme kampanyasına trafikte araç kullanan sürücüler de destek verdi.

//

Şehir merkezinde İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekiplerinin desteğiyle gerçekleştirilen etkinlikte sürücülere, ambulanslara trafikte yol verilmesi için bilinçlendirme amacıyla sağlık personelleri tarafından broşür ve proje materyalleri verildi.

Trafik polisi tarafından durdurulan araç sürücüleri ve bölgedeki yayalara "Yaşama yol ver" ifadesi ve ambulansların geçiş üstünlüğüne özen gösterilmesi konusunda vurgu yapıldı.

Etkinliğe katılan İl Sağlık Müdür Yardımcısı Zikrullah Tüfekçi, yaptığı açıklamada, trafikte ambulansın geçiş önceliğine dikkat çekmek için İl Emniyet Müdürlüğü ile ortak bir proje gerçekleştirdiklerini belirtti.

//

Bu senenin ortak temasının "Yaşama Yol Ver" olduğunu ifade eden Tüfekçi, acil sağlık hizmetlerinin doğru verilmesini temin etmek, gereksiz aramanın önlenmesi ve acil hastalarda vakit kaybının önüne geçilmesini sağlamak olduğunu vurguladı.

Tüfekçi, bu tür etkinliklerinin yıl boyunca devam edeceğini söyleyerek, “İnşallah bir farkındalık yaratmış oluruz. Bu konuda vatandaşlarımızın daha duyarlı olunması istiyorum" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, Sürücülere, “Yaşama, Yol, Ver”, Uyarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı