Haber Detayı
09 Ekim 2013 - Çarşamba 13:52
 
Rize'de Vakıf Mütevelli Heyeti Toplantısı
Diğer Haberi
Rize'de Vakıf Mütevelli Heyeti Toplantısı

SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI MÜTEVELLİ HEYETİ TOPLANTISI, VALİ ÇAKIR’IN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Rize Merkez İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetinin haftalık olağan toplantısı, Rize Valisi Nurullah Çakır Başkanlığında gerçekleştirildi.

İhtiyaç sahibi ailelerin, yaklaşan kış mevsimi öncesi kışlık ihtiyaçlarının karşılanması yönündeki taleplerinin değerlendirildiği toplantıya Vali Yardımcısı Bahattin Alp Aslanköylü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hüseyin Kahveci ve diğer mütevelli heyeti üyeleri katıldı.

Rize Valisi Nurullah Çakır, toplantıda yaptığı değerlendirmede; “Devletler, kendi ülkelerinde yaşayan tüm bireylerin, eşit bir şekilde,  haklarını korumak, temel ihtiyaçlarını karşılamak, onları mutlu etmek, eğitim, sağlık ve sosyal koruma harcamalarını karşılamakla yükümlüdürler. Gelişen ve güçlenen Türkiye’de son zamanlarda sosyal devlet olma anlayışı ile imkanlar ölçüsünde bu anlamda çok büyük ilerlemeler kaydedildiğini memnuniyetle görüyoruz. Sosyal sorumluluk alanında, Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde yürütülen ‘Gönül Elçileri Projesi’ kapsamında da yerelde bizler üzerimize düşen görevi yerine getirme gayreti içerisindeyiz. Rizelilerin de bu projeyi sahiplenmiş olmasını önemsediğimi ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Vali Çakır, ayrıca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti üyelerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, bundan sonra gerçekleştirilecek toplantılarında başarılar diledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, Vakıf, Mütevelli, Heyeti, Toplantısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı